Παπαπέτρου: «Ας μην επαναλάβουμε τα λάθη της πρεμιέρας»

Οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου υποδέχονται τον Παναθηναϊκό, για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες ημέρες στο ΣΕΦ με στόχο να αποδείξουν πως το πάθημα τους έγινε... μάθημα.

Η ήττα στην πρεμιέρα από τους «πράσινους» θα μπορούσε να είχε σημάνει... απώλεια τίτλου για τον πρωταθλητή Ελλάδας 2015 Ολυμπιακό, αν δεν ακολουθούσε η σπουδαία αμυντική εμφάνιση στο ΟΑΚΑ και το τρίποντο του Βασίλη Σπανούλη στην εκπνοή για το 1-1 στη σειρά των τελικών. Ο Ιωάννης Παπαπέτρου κάλεσε τους συμπαίκτες του να μην επαναλάβουν το... λάθος του πρώτου τελικού, γράφοντας στο blog που διατηρεί στην ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ.

«Έχουν γίνει δύο σπουδαία ματς μέχρι στιγμής και πλέον η σειρά βρίσκεται στο 1-1. Αυτό που θέλουμε τώρα είναι να μην επαναλάβουμε το λάθος της πρεμιέρας. Και αυτό θα συμβεί μόνο αν είμαστε 100% συγκεντρωμένοι για 40 λεπτά. Δεν θέλω να γράψω πολλά. Θέλω να πω μόνο ένα πράγμα στους φιλάθλους μας. Χρειαζόμαστε τη φωνή σας και μόνο σε κάθε άμυνα, σε κάθε φάση, για 40 λεπτά ώστε όλοι μαζί να δώσουμε τα πάντα για τη νίκη,» έγραψε ο σμολ φόργουορντ της ομάδας του Πειραιά.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ