100άρα στο Ρέθυμνο ο Ολυμπιακός!

Ο Ολυμπιακός δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στο Ρέθυμνο και επικράτησε με 102-71 στον πρώτο προημιτελικό. Κορυφαίοι οι Λοτζέσκι και Παπανικολάου.

Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος είδε τους φιλοξενούμενοςυ να κάνουν εξαιρετική εκκίνηση στο παιχνίδι καθώς στο 5’ το σκορ ήταν ισόπαλο 12-12 ωστόσο γρήγορα η ομάδα του έτρεξε ένα σερί 8-0 ολοκληρώνοντας την πρώτη περίοδο μπροστά με 22-15.

Οι Κρητικοί βρήκαν έναν κρυφό πρωταγωνιστή στο πρόσωπο του Σχίζα και πλησίασαν στο 15’ στον έναν πόντο (37-36). Από εκεί κι έπειτα ωστόσο οι «ερυθρόλευκοι» με τους Παπαπέτρου και Παπανικολάου να πατάνε «γκάζι» και το τέλος του ημιχρόνου τους βρήκε μπροστά με 45-36.

Από το δεύτερο ημίχρονο και ύστερα η διαφορά συνεχώς ανέβαινε με τους Λοτζέσκι, Παπανικολάου και Ουόρικ να έχουν καλές στιγμές στο παιχνίδι, με τον Στρόμπερι να σφραγίζει την 100άρα με τρίποντο σε νεκρό χρόνο 102-71

Γιώργος Λυγγερίδης: Αγώνας μπάσκετ στη μνήμη του αστυνομικού - «Χρέος μας να τιμούμε τους ήρωές μας»
Η Μαρίνα Σάττι τραγουδά για πρώτη φορά live το «Ζάρι»
Λανσάρει το δικό του νερό ο Κριστιάνο Ρονάλντο
Conference League: Τα εισιτήρια του τελικού στην OPAP Arena - Πόσα θα πάρουν οι φιναλίστ