Σε ρυθμούς προπόνησης ο Ολυμπιακός

Μηδενική αντίσταση βρήκε ο Ολυμπιακός απέναντι στην Κηφισιά για να διαλύσει την αντίπαλό του με 97-59.

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας διατηρήθηκε ο Ολυμπιακός ο οποίος φιλοξένησε την Κηφισιά στο ΣΕΦ για να φτάσει στη νίκη με άνετο τρόπο επικρατώντας 97-59.

Από το ξεκίνημα η διαφορά δυναμικότητας φάνηκε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στο ημίχρονο στο 50-38. Αυτό που συνέβη στη 3η περίοδο όμως, ήταν απίστευτο.

Η Κηφισιά σε ολόκληρο το δεκάλεπτο δεν πέτυχε ούτε έναν πόντο και το επιμέρους σκορ ήταν 21-0! Έτσι η διαφορά εκτοξεύθηκε στο 71-38 για να επικρατήσει και στην 4η περίοδο ο Ολυμπιακός και να διαμορφωθεί το τελικό 97-59.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σπανούλης 13 (2), Μιλουτίνοφ 2, Αγραβάνης 7 (1), Μάντζαρης 8 (1), Παπανικολάου 8 (1), Όντομ 4, Χάντερ 5, Παπαπέτρου 20 (4), Στρόμπερι 12 (1), Τσαϊρέλης, Γουόρικ 6, Χάκετ 12 (2).
ΚΗΦΙΣΙΑ: Χατζηνικόλας 3 (1), Πόποβιτς 2, Σταμάτης 2, Κασελάκης 9 (1), Χογκ 15, Μάρσαλ 3 (1), Στίγκερς 8 (1), Γκίκας, Χρυσικόπουλος 5 (1), Ελ – Αμίν 2, Σμιθ 10.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50