Απογειώθηκε στο τέλος

Αν και ήταν πίσω στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την Καβάλα, όπου κέρδισε την ομώνυμη ομάδα με 73-68.

Η γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο και στην ανάπαυλα προηγούνταν με 44-36. Στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως, οι Θεσσαλονικείς αντέδρασαν και μείωσαν σε 52-51. Στην τελευταία περίοδο η Καβάλα προσπάθησε να αυξήσει τη διαφορά στο σκορ, όμως οι παίκτες του ΠΑΟΚ ήταν αποφασισμένοι για τη νίκη. Πίεσαν ακόμα περισσότερο και πέτυχαν τελικά την ανατροπή, παίρνοντας τη νίκη με 73-68. Κορυφαίος του παρκέ ήταν μακράν ο Μάρσαλ, ο οποίος πέτυχε 27 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-15, 44-36, 52-51, 68-73.
Καβάλα (Πρίφτης):
Μάκιντος 6, Παλάσιο 13, Κοστόφ, Στεφανίδης 6, Σίμονς 13, Γεωργάκης 4, Τζόροβιτς 9, Καραποστόλου 4 (1), Αγγελόπουλος 13 (1).
ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος):
Μάρσαλ 27 (2), Κρίστμας 8 (2), Αράπης, Αποστολίδης, Δέδας 8 (2), Ντοζιέ 9, Στίγγερς 14 (2), Μπουλιάν 5, Καγιέ 2.

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague