Ρέθυμνο – Απόλλων Π. 87-73: Ποδαρικό με σούπερ Σάφτεναρ

Με τον Ολλανδό φόργουορντ/ σέντερ σε εξαιρετική κατάσταση (18π.) οι Κρητικοί μπήκαν με το… δεξί στη φετινή BasketLeague πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ

Έχοντας σε εξαιρετικό απόγευμα τον Ρόλαντ Σάφτεναρ το Ρέθυμνο πήρε το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα της σεζόν, επικρατώντας 87-73 του Απόλλωνα Πάτρας στην Κρήτη. Οι γηπεδούχοι πάτησαν… γκάζι στο 2ο και στο 4ο δεκάλεπτο, «καθαρίζοντας» έτσι τον αγώνα με τον Σάφτεναρ να έχει 18 πόντους.

Ο Απόλλων στάθηκε στο ύψος της περίστασης, μένοντας κοντά στο σκορ χάρη στην καλή εικόνα του στην 1η και στην 3η περίοδο του αγώνα, αλλά το Ρέθυμνο είχε το… κάτι παραπάνω για να πάρει τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 41-33, 64-55, 87-73.