Κόροιβος Αμαλιάδας - Ρέθυμνο 72-75

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην έδρα του Κόροιβου Αμαλιάδας πέτυχε το Ρέθυμνο με 75-72

Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη και αμφότερες οι ομάδες θα μπορούσαν να έχουν πάρει το φύλλο αγώνα.

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο όπου οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα, ο Κόροιβος πήρε εκείνος... κεφάλι και είχε το... κουμάντο μέχρι το 30' (61-58).

Στην τελευταία περίοδο όμως οι Κρητικοί αποδείχτηκαν πιο ψύχραιμοι και πανηγύρισαν ένα σπουδαίο αποτέλεσμα.

Κορυφαίος των νικητών ο Φαγέ με 15 πόντους και εννιά ριμπάουντ, ενώ για τους γηπεδούχους ο Μαγκέτι σημείωσε 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-20, 38-34, 61-58, 72-75

Κόροιβος (Χάρης Μαρκόπουλος): Μαγκέτι 16 (4), Ρόμπερτ 8, Γιαννακίδης 13 (3), Αγγελόπουλος 9, Παπαπέτρου 2, Ντέιβις 3, Βασίλιεβιτς 8, Κανονίδης 2 (7 ριμπάουντ), Φιλιππάκος, Γκάρετ 9 (7 ριμπάουντ), Ντιμιτρίεφ, Γαλιώτος 2

Ρέθυμνο (Θανάσης Σκουρτόπουλος): Σίμσον 14 (3), Σχίζας 2, Κουμπούρας 6 (8 ασίστ), Σάφτενααρ 15, Κάουνσιλ 4 (5 ασίστ), Άλεν, Καλαμπόκης 6, Φαγέ 15 (9 ριμπάουντ), Σίνης, Χίλαρης, Κράβιτς 13 (8 ριμπάουντ), Δουλγεράκης

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι