Άρης: Διέσυρε (88-57) τα Τρίκαλα

Σε υγιεινό περίπατο μετέτρεψε τον αγώνα με τα Τρίκαλα ο Άρης ο οποίος διέσυρε τη θεσσαλική ομάδα με 88-57 έχοντας κορυφαίο τον Λευτέρη Μποχωρίδη

Οι «κίτρινοι» δυσκολεύτηκαν μόνο για ένα δεκάλεπτο όταν είχαν προβάδισμα τριών πόντων (21-18). Στη συνέχεια όμως πάτησαν... γκάζι κι εξαφανίστηκαν, καθώς στο ημίχρονο η διαφορά είχε ανέβει στους 18 πόντους (46-28).

Το δεύτερο μέρος εξελίχτηκε σε τυπική διαδικασία με τη διαφορά να μεγαλώνει όσο κυλούσε ο χρόνος.

Κορυφαίος για την ομάδα του Μίλαν Μίνιτς ήταν ο Λευτέρης Μποχωρίδης ο οποίος σταμάτησε στους 20 πόντους, ενώ για τους φιλοξενούμενους προσπάθησε ο Πορίνι με 13.

Δεκάλεπτα: 21-18, 46-28, 64-44, 88-57

Άρης (Μίλαν Μίνιτς): Μποχωρίδης 20 (2), Χαντ 3 (1), Πελεκάνος 11 (2), Γκίκας 14 (4), Τσακαλέρης, Ασημακόπουλος, Χαρίσης 13, Λαρεντζάκης 5 (1), Βεζένκοφ 7 (1), Σαρικόπουλος 7, Μούρτος 8 (1)

Τρίκαλα (Κώστας Φλεβαράκης): Έβανς 12 (2), Περούνισιτς 2, Γιούινγκ 6, Γιαννακίδης 3 (1), Πέτροβιτς 5 (1), Πορίνι 13 (1), Σαπ, Δεληγιάννης 9 (1), Ματαλόν, Φούντας, Πάνος 4, Νικολόπουλος 3 (1)

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)