Παναθηναϊκός: Κουμαντάρει ο Κάρι (photos)

Ο καλύτερος παίκτης του Παναθηναϊκού στο σύστημα αξιολόγησης ήταν ο Ραμέλ Κάρι στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ για τη 14η αγωνιστική της Basket League ΟΠΑΠ.

Ο Αμερικανός γκαρντ του Εξάστερου πραγματοποίησε ουσιαστική εμφάνιση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο με 12 πόντους (3/4 δίποντα, 2/6 τρίποντα), 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 4 κλεψίματα και 2 κερδισμένα φάουλ σε 24:08 λεπτά συμμετοχής.

Ο Κάρι κράτησε όρθια την ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη σε δύσκολες στιγμές του αγώνα και της έδωσε την ώθηση να επικρατήσει του αντιπάλου της με τα μεγάλα του σουτ για ακόμη ένα παιχνίδι των νταμπλούχων Ελλάδας.

Δείτε τις φωτογραφίες με τον Κάρι:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΟΑΚΑ ΣΤΟ ONSPORTS TV

Δείτε βίντεο από όλο τον πλανήτη

Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός 2-3 πέν. (1-0): Ιστορική πρόκριση στα ημιτελικά
ΠΑΟΚ-Μπριζ 0-2: Αξεπέραστο εμπόδιο οι εξαιρετικοί Βέλγοι
ΕΠΟ: «Ουδέποτε ετέθη θέμα θετικού δείγματος διεθνούς ποδοσφαιριστή»
Conference League: Ο Μαρτίνες δε χάνει στα πέναλτι, πρόκριση για Άστον Βίλα!