«Έλλειψη συγκέντρωσης»

Η ήττα του Ίκαρου από τον Ηλυσιακό φέρνει την ομάδα του Άρη Λυκογιάννη σε δύσκολη θέση στον βαθμολογικό πίνακα.

Ο Έλληνας τεχνικός ήταν απογοητευμένος μετά το τέλος του αγώνα και τόνισε: «Νομίζω ότι η έλλειψη συγκέντρωσης το τελευταίο διάστημα, μας κοστίζει. Χάσαμε τον αγώνα σε ένα λεπτό, σε 50 δευτερόλεπτα για την ακρίβεια όταν η διαφορά πήγε από το 32-30 στο 40-30. Χάσαμε τις αλλαγές σε δύο σκριν, και δεχθήκαμε δύο τρίποντα. Μπαίνουμε στο δεύτερο ημίχρονο στην διαδικασία να κυνηγάς τον αντίπαλο. Κάναμε πάρα πολλά λάθη. Ο Ηλυσιακός πίεσε, έπαιξε σκληρά όπως έπρεπε να κάνει ως γηπεδούχος και πήρε την διαφορά. Εμείς στο τάιμ άουτ μαζευτήκαμε λίγο.

Αν δεν βρούμε συγκέντρωση και καρδιά, και δεν ασχολούμαστε με άλλα πράγματα, θα φτάσουμε να κινδυνεύουμε άμεσα. Με συνεχή αρνητικά αποτελέσματα, η ψυχολογία της ομάδας πέφτει. Όταν είσαι στην Α1 πρέπει να μάθεις να παίζεις με την πίεση. Χάσαμε δύο παιχνίδια που δεν έπρεπε να χάσουμε, αλλά δεν γίνεται να το συζητάμε ακόμα. Σήμερα δεν υπήρχε καμία δικαιολογία διότι υπήρχαν 10 ημέρες για να δουλέψουμε. Δεν δικαιολογεί την προσπάθεια που κάνουμε τόσο καιρό αυτή η εικόνα».

Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης
Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για τις έρευνες στα σπίτια των συλληφθένων για τα επεισόδια στου Ρέντη