Παράσταση για έναν ρόλο

Το Περιστέρι δεν δυσκολεύτηκε καθόλου απέναντι στον Πανιώνιο και επικράτησε στο «Ανδρέας Παπανδρέου» με 67-59.

Οι παίκτες του Τζίμη Κουστενη μπήκαν δυνατά από την αρχή και έδειξαν στους φιλοξενούμενους ότι δεν είχαν καμία πιθανότητα νίκης. Αυτό φάνηκε και από το πρώτο δεκάλεπτο το οποίο ολοκληρώθηκε με 19-4 για το Περιστέρι που δεν κατέβασε ταχύτητα στη συνέχεια του αγώνα, καθώς το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με 32-20.

Το συγκρότημα του Τζίμη Κουστένη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και η διαφορά ανέβηκε κι άλλο στο τέλος της τρίτης περιόδου η οποία έληξε με 52-36 υπέρ των γηπεδούχων. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το Περιστέρι χαλάρωσε, ο Πανιώνιος μείωσε και το τελικό 67-59 έδωσε τους δύο βαθμούς της νίκης στους «Πρίγκιπες της δυτικής όχθης».

Δεκάλεπτα: 19-4, 32-20, 52-36, 67-59.
Περιστέρι (Κουστένης - Βόβορας): Β. Μάνζαρης 3, Γούντγουορντ 1, Παπανικολάου 12 (1), Α. Μάντζαρης 10 (2), Σκοτ 15 (3), Τσιάκος, Πέτρουλας 6 (2), Βρκιτς 2, Λούμπι 9, Μότσνικ 9.
Πανιώνιος (Μπαρτζώκας): Άντερσον 11 (1), Αθανασούλας, Αλέκσιτς 11, Τσιάρας 6 (2), Αθηναίου, Μπατής 8 (2), Γιάνκοβιτς 2, Καββαδάς, Ιωάννου 6 (2), Σαρικόπουλος 2, Κόβιλ 8, Μπάρλος 5 (1).

Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση
Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό