Άνετη... πτήση το Ρέθυμνο

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο ΑΓΟΡ επικράτησε 75-46 του Περιστερίου στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» και παρέμεινε σε τροχιά τετράδας.

Η ομάδα του Στέργιου Κουφού δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερες αντιστάσεις και με κορυφαίο τον Πέτγουεϊ που σημείωσε 21 πόντους, υποχρέωσε το Περιστέρι στην όγδοη εκτός έδρας ήττα του.

Οι Ρεθυμνιώτες ξεκίνησαν από την αρχή δυναμικά και με ομαδικό παιχνίδι κατάφεραν από νωρίς να πάρουν προβάδισμα… ασφαλείας. Στο 6’ ήταν μπροστά στο σκορ με 12-0, ενώ ακολούθησε ένα τρίποντο του Καυκή για το Περιστέρι. Το πρώτο δεκάλεπτο τέλειωσε με τους γηπεδούχους να προηγούνται 22-12. Η υπεροχή του ΑΓΟΡ συνεχίστηκε και στη δεύτερη περίοδο, κατά την  οποία οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 21-7  πήγαν τα αποδυτήρια βρέθηκαν να προηγούνται 24 πόντους (43-19).

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι επιχείρησαν να μειώσουν τη διαφορά, όμως οι Ρεθυμνιώτες δεν τους έδωσαν την ευκαιρία, καθώς στην τέταρτη περίοδο, έφτασαν άνετα στη νίκη με 75-46.

Διαιτητές: Μπήτης, Πουρσανίδης Κ., Βαρδάλος

Δεκάλεπτα: 22-12, 43-19, 55-36, 75-46

ΑΓΟΡ (Κουφός): Κρίστμας 11 (1), Κούμουλος 2, Μοτσενίγος 2, Παπανικολάου 5, Ράιτ 7 (1), Τσόχλας 2, Καλλινικίδης, Δορκοφίκης, Λάτοβιτς 10 (2), Πέτγουεϊ 21 (5), Δέδας 13 (3), Κατσαρές 2.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Πεδουλάκης): Παπαντωνίου 2, Καυκής 13 (1), Γιαννόπουλος 12 (2), Μανωλόπουλος, Γιόβοβιτς 9, Έντουαρντς 6, Μίτροβιτς 1, Τσιλούλης 3 (1).

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ