Φιλικό με απώλειες ο ΚΑΟΔ

Την ήττα με 75-67 γνώρισε από την Ολίν Εντιρνέ ο ΚΑΟΔ, στο φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη σήμερα (29/02) στην Ανδριανούπολη.

Ωστόσο, το τελικό αποτέλεσμα λήγει σημασία έχει για τον προπονητή των Δραμινών, Γιώργο Καλαφατάκη, καθώς είδε δύο παίκτες του να αποχωρούν τραυματίες από το παρκέ και μάλιστα από το πρώτο δεκάλεπτο! Ο λόγος για τον Ντράγκαν Τσέρανιτς, ο οποίος χτύπησε στο δεξί χέρι και αύριο (01/03) θα υποβληθεί σε ακτινογραφία, και τον Τζέρεμι Χαντ, που υπέστη ελαφρύ διάστρεμμα.

Στον αγώνα δεν συμμετείχε ούτε λεπτό ο Κώστας Χαλαραμπίδης, ο οποίος ταλαιπωρείται από γαστρεντερίτιδα, από χθες το βράδυ (28/02). Ο 36άχρονος γκαρντ δεν πήγε καν στο γήπεδο, όπου φιλοξενήθηκε ο αγώνας, καθώς έμεινε κλινήρης στο ξενοδοχείο. Η επιστροφή του ΚΑΟΔ στη Δράμα είναι προγραμματισμένη για λίγο μετά τα μεσάνυχτα (ξημερώματα 01/03).

Δεκάλεπτα: 11-15, 33-38, 54-52, 75-67.

Παναθηναϊκός: «Η σελίδα θα γυρίσει... Ο Μπαρτζωκισμός δεν έχει θέση στο ελληνικό μπάσκετ το 2024»
Ολυμπιακή Φλόγα: «Είναι το σύμβολο της ελπίδας» σύμφωνα με τον Μπαχ
Basketball Champions League: Πάει για ιστορική πρόκριση το Περιστέρι - Game 3 με Βόννη | Ώρα, κανάλι
Euroleague: Βγαίνει ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR - Μάχη Μακάμπι με Μπασκόνια