Μαρκόπουλος: «Έχουμε αδυναμίες…»

Συντάκτης: Αλέξανδρος Πρίφτης Δημοσίευση: Σάββατο, 17 Δεκεμβρίου 2011 19.59

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε σε ένα ακόμη παιχνίδι με τον Σούλη Μαρκόπουλο να παραδέχεται πως η ομάδα του έχει αδυναμίες.

Ο έμπειρος τεχνικός τόνισε επίσης πως στην ομάδα του στοίχησε το κακό τρίτο δεκάλεπτο που έδωσε ουσιαστικά τη νίκη στον Κολοσσό: «Συγχαρητήρια στον Κολοσσό για τη νίκη του. Ήταν πιο δυνατός και πιο συγκεντρωμένος από μας. Εμείς από ένα σημείο και μετά παίξαμε καλά στο α’ α ημίχρονο, αντιμετωπίσαμε τα αρχικά σχέδια του Κολοσσού, είχαμε καλές επιλογές στην επίθεση.

Παρόλα αυτά όμως το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για μας, αφού το 29-11 της τρίτης περιόδου λέει πολλά. Για τρία δεκάλεπτα ήμασταν καλύτεροι, όμως μας στοίχισε το συγκεκριμένο διάστημα. Έχουμε αδυναμίες, τις οποίες πρέπει να διορθώσουμε. Η διαφορά στα φάουλ ήταν πολύ μεγάλη και ο Κολοσσός σούταρε 13 βολές στο τρίτο δεκάλεπτο, αν και παίζαμε ζώνη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα».