Στην κορυφή (και) ο Πανιώνιος!

Συγκάτοικο στην κορυφή απέκτησε ο Ολυμπιακός, καθώς ο Πανιώνιος επικράτησε του Ικάρου με 78-64 και τον έπιασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.
Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να μπουν δυναμικά από την αρχή του αγώνα, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ξεφύγει καμία από τις δύο στο σκορ. Ο αγώνας στα πρώτα λεπτά ήταν ντέρμπι, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν πολύ καλή εικόνα και να κοντράρουν στα ίσα το συγκρότημα του Γιώργου Μπαρτζώκα. Έτσι το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 23-22. Στη συνέχεια ο Πανιώνιος βρήκε ρυθμό και με τον Ντίμπλερ να ηγείται επιθετικά, κατάφερε να πάρει ένα προβάδισμα το οποίο και κράτησε μέχρι το τέλος του πρώτου μισού του αγώνα που βρήκε τους γηπεδούχους μπροστά με 43-36.
Στη συνέχεια ο Πανιώνιος δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να κρατήσει το προβάδισμα, καθώς πέρα από τον Ντίμπλερ, στην επίθεση βοήθησαν και οι Ξανθόπουλος και Στέφεσον. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να απειλήσουν τον Πανιώνιο επιθετικά, ενώ και στον αμυντικό τομέα δεν ήταν καθόλου καλοί. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρωθεί με 63-50 υπέρ των γηπεδούχων. Στην τελευταία περίοδο ο Ίκαρος προσπάθησε να μπει και πάλι στο παιχνίδι, ωστόσο ο Πανιώνιος δεν το επέτρεψε και πήρε τη νίκη με 78-64.
Διαιτητές: Τανατζής, Παπαπέτρου, Γεωργιάδης