Formula 1: Ασταμάτητος ο Χάμιλτον - Πήρε την pole position στο Κατάρ

Μετά τα όργια στην Βραζιλία ο Λιούις Χάμιλτον πήρε την pole position στο Grand Prix του Κατάρ

Ο επτάκις παγκόσμιος πρωταθλητής της Formula 1, Λιούις Χάμιλτον, κατέλαβε την pole position και θα ξεκινήσει από την πρώτη θέση αύριο στο Grand Prix του Κατάρ. Ο πρωτοπόρος του εφετινού πρωταθλήματος Μαξ Φερστάπεν έκανε τον δεύτερο καλύτερο χρόνο ενώ τρίτος ήταν ο Βάλτερι Μπότας.

Για τον Βρετανό ήταν η 102η pole positinon στην τεράστια καριέρα του και πρώρη μετά από εκείνη που είχε πάρει στις αρχές του περασμένου καλοκαιριού στον αγώνα της Ουγγαρίας.

Ο Χάμιλτον δείχνει αποφασισμένος να διεκδικήσει την ανατροπή πλησιάζοντας προς το φινάλε της περιόδου και να πάρει ένα ακόμη πρωτάθλημα, ενώ βρίσκεται στο -14 από τον Μαξ Φερστάπεν τρεις αγώνες (με τον αυριανό) πριν το τέλος του παγκοσμίου πρωταθλήματος.

Euroleague: Το κάρφωμα του Λεσόρ και η ασίστ του Ουίλιαμς Γκος στο Top 10 των Game 4 (video)
Ολυμπιακός: Άμεση «προσγείωση» από Μεντιλίμπαρ - «Το μυαλό στη ρεβάνς και όχι στον τελικό»
Euroleague: Την Τετάρτη το Game 5 για Μονακό και Φενέρμπαχτσε
ΑΕΚ: Η ευεργετική διακοπή για Λιβάι και ο στόχος του Αλμέιδα