Ήττα σοκ των Sabres

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2011 06.19

Τα δύο γκολ του βραχύσωμου Nathan Gerbe δεν ήταν αρκετά για το Buffalo.

Οι γηπεδούχοι υποτίμησαν τους New York Islanders και μοιραία γνώρισαν την ήττα μέσα στην έδρα τους. Με αυτό το αποτέλεσμα, οι Buffalo Sabres έχασαν πολύτιμο έδαφος στην κούρσα για την πρόκριση στα πλέι – οφ.
Το σκορ έγινε 2-0 στο πρώτο δεκάλεπτο του ματς, υπέρ των Islanders. Έξι λεπτά πριν την λήξη έφτασαν στο 4-0, με το κοινό «παγωμένο». Δύο γκολ σε 15 δευτερόλεπτα του Gerbe διαμόρφωσαν το 4-2 και δημιούργησαν ελπίδες για τους γηπεδούχους. Ο Michael Grabner σκόραρε στο άδειο τέρμα, δύο δευτερόλεπτα πριν την λήξη του αγώνα και έγραψε το 5-2.

Κατηγορία: US Sports