Οι «αθάνατοι» του Ντιτρόιτ

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τετάρτη, 11 Μαίου 2011 04.48

Οι Detroit Red Wings κατάφεραν με νέα ανατροπή να ισοφαρίσουν την σειρά τους εναντίον των San Jose Sharks σε 3-3.

Μπορεί οι «καρχαρίες» να προηγήθηκαν στην σειρά με 3-0 και να μπήκαν μπροστά στο σκορ απόψε με 1-0 στην αρχή του τρίτου εικοσαλέπτου, αλλά η σειρά θα κριθεί στο έβδομο ματς των δύο ομάδων, το οποίο θα διεξαχθεί την Πέμπτη στο Σαν Χοσέ. Τα «κόκκινα φτερά» απάντησαν με τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του έκτου παιχνιδιού και διαμόρφωσαν το 3-1 υπέρ τους.

Αρχικά, o Logan Couture σκόραρε για τους φιλοξενούμενους, αλλά ο Henrik Zetterberg ισοφάρισε 9:22 πριν το τέλος. Δύο λεπτά αργότερα, ο Valtteri Filppula έδωσε το προβάδισμα στους Red Wings και ο Darren Helm διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα σε άδεια εστία 1:05 πριν την λήξη. Ο νικητής αυτής της σειράς θα αντιμετωπίσει τους Vancouver Canucks με μειονέκτημα έδρας στα ημιτελικά των φετινών play off.

Κατηγορία: US Sports