Τελείωσε το παραμύθι

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Τετάρτη, 27 Απριλίου 2011 07.25

Ο Alexandre Burrows πέτυχε δύο γκολ και… ολοκλήρωσε την πορεία των περυσινών πρωταθλητών, Chicago Blackhawks.

Η ομάδα του Σικάγο είχε μείνει πίσω στην σειρά με 3-0, αλλά με τρεις διαδοχικές νίκες διεκδίκησε την πρόκριση στο έβδομο ματς. Απόψε, ο Burrows είχε δώσει το προβάδισμα στους Vancouver Canucks στο τρίτο λεπτό του παιχνιδιού, αλλά ο Jonathan Toews ισοφάρισε 1:56 πριν το τέλος με τους Blackhawks να έχουν ένα παίκτη λιγότερο σε αυτό το χρονικό σημείο!

Τα «αλλά» τελείωσαν στην παράταση, καθώς ο 30άχρονος Καναδός πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς και το τρίτο συνολικά στην σειρά και έβαλε τέλος στην σεζόν των Hawks. Από την πλευρά τους, οι Canucks πλέον θα αντιμετωπίσουν τους Nashville Predators με πλεονέκτημα έδρας στα προημιτελικά των play off.

Κατηγορία: US Sports