Ο επιμένων… δε νίκησε

Συντάκτης: Ευθύμης Κούρτης Δημοσίευση: Τετάρτη, 30 Μαρτίου 2011 04.25

Παρά το γεγονός ότι οι Panthers βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ και ισοφάρισαν, ηττήθηκαν τελικά στα πέναλτι με 3-2 από τους Blue Jackets.

Το Columbus προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο με τον Upshall, αλλά 3’41’’ μετά την έναρξη της δεύτερης, ο Booth ισοφάρισε για τους «Πάνθηρες». Ωστόσο, οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ με το Vermette 1’02’’ πριν το τέλος του εικοσαλέπτου. Στο τελευταίο μέρος η Florida πίεσε και έφερε εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα με τον Dadonov.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν κάτι ούτε στα λεπτά της κανονικής διάρκειας που απέμεναν, ούτε στην παράταση και οδηγήθηκαν στα πέναλτι. Ο μόνος που κατάφερε να σκοράρει εκεί ήταν ο Mayorov και οι Blue Jackets πήραν τη νίκη με 3-2.

Κατηγορία: US Sports