«Καθάρισαν» και στην Ατλάντα

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Σάββατο, 26 Μαρτίου 2011 04.12

Οι πρωτοπόροι Vancouver Canucks συνέχισαν με νίκη (3-1) στην έδρα των Atlanta Thrashers.

Πλέον, χρειάζονται δύο ακόμα δίποντα, ώστε να εξασφαλίσουν την πρώτη θέση της Δύσης, καθώς έφτασαν στους 107 βαθμούς. Πάντως, στο αποψινό ματς, η ομάδα της Ατλάντα είχε μεγαλύτερο βαθμολογικό κίνητρο, αφού κυνηγά την προνομιούχα οκτάδα της ανατολικής περιφέρειας, αλλά δεν μπόρεσε να σταθεί απέναντι στην αποφασιστικότητα των Canucks.

Το σκορ άνοιξε στο έκτο λεπτό της δεύτερης περιόδου από τον Mason Raymond. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Alexandre Bolduc πέτυχε το 2-0 και έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του. Έπειτα, 5:30 πριν την λήξη της αναμέτρησης ο Bryan Little μείωσε σε 2-1, αλλά ο Alexandre Burrows διαμόρφωσε το τελικό σκορ δεκατρία δευτερόλεπτα πριν το τέλος, όταν οι γηπεδούχοι απέσυραν τον τερματοφύλακα τους.

Κατηγορία: US Sports