Κλείνουν τριάδα

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011 07.19

Οι San Jose Sharks κέρδισαν με 3-2 εντός έδρας τους Minnesota Wild και κράτησαν την τρίτη θέση της Δύσης.

Πενήντα ολόκληρα σουτ εκτέλεσαν οι γηπεδούχοι, κάτι που θεωρείται εξαιρετικά μεγάλη απόδοση. Η πολιορκία της εστίας του Niklas Backstrom δεν έφερε εύκολη νίκη, καθώς αυτή ήρθε στην τρίτη περίοδο με γκολ του Patrick Marleau.

Νωρίτερα, οι δύο ομάδες είχαν σκοράρει από μία φορά η καθεμία σε κάθε περίοδο. Πλέον, οι «καρχαρίες» έφτασαν στους 90 βαθμούς και προβάλουν σαν το θεωρητικό φαβορί, ως προς την κατάληψη της τρίτης θέσης στην Δύσης. Από την άλλη, η ομάδα της Μινεσότα έμεινε στους 77 βαθμούς, έξι μακριά από την όγδοη θέση της ίδιας περιφέρειας.

Κατηγορία: US Sports