Απίστευτο φινάλε

Συντάκτης: Ευθύμης Κούρτης Δημοσίευση: Κυριακή, 13 Μαρτίου 2011 07.30

Δραματικό φινάλε προσέφεραν στους θαυμαστές τους οι Thrashers, κερδίζοντας με 5-4 στην παράταση τους Flyers.

Όταν το τέλος της δεύτερης περιόδου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 3-0, κανείς δεν μπορούσε να φανταστεί πώς θα εξελισσόταν το παιχνίδι. Οι Thrashers μείωσαν με το «καλημέρα» στο τρίτο εικοσάλεπτο και πέτυχαν και δεύτερο γκολ στο 12’15’’. Η ομάδα της Philadelhia αύξησε και πάλι το δείκτη του σκορ σε 4-2, όμως η Atlanta φυλούσε το καλύτερο για το τέλος. Τρία λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα μείωσε σε 4-3 με τον Enstrom και 45’’ πριν το τέλος ισοφάρισε με το Ladd. Χωρίς να έχουν ξεπεράσει το σοκ, οι Flyers μπήκαν στην παράταση για να ξαναπάρουν το προβάδισμα, όμως ο Hainsey πέτυχε την απόλυτη ανατροπή και χάρισε τη νίκη στην Atanta.

Κατηγορία: US Sports