Δεκαοκτώ... δεύτερα πριν το τέλος

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Παρασκευή, 25 Φεβρουαρίου 2011 04.43

Έστω και 18 δευτερόλεπτα πριν την λήξη της παράτασης, οι Flyers κέρδισαν τους Islanders με 4-3.

Απελευθερωμένοι από την πίεση του αποτελέσματος, οι New York Islanders έχουν ανεβάσει την απόδοση τους στα τελευταία παιχνίδια. Μάλιστα στάθηκαν στην έδρα των πρωτοπόρων της ανατολικής περιφέρειας, Philadelphia Flyers. Συγκεκριμένα, οι New York Islanders απέσπασαν έναν βαθμό, καθώς έχασαν μετά το τέλος της κανονικής διάρκειας.

Το σκορ άνοιξε στην πρώτη περίοδο για λογαριασμό των φιλοξενούμενων. Τρία διαδοχικά γκολ (τα δύο στο δεύτερο εικοσάλεπτο και το ένα στο 5:05 του τρίτου) έφεραν τους Flyers μπροστά στο σκορ με 3-1. Μόλις ένα λεπτό αργότερο, ο Matt Martin μείωσε σε 3-2. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 3-3, μόλις 28 δευτερόλεπτα πριν την λήξη του 60λεπτου και έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί το χρυσό γκολ πέτυχε ο Andrej Meszaros, ο οποίος έδωσε τον επιπλέον βαθμό στην ομάδα του.

Κατηγορία: US Sports