Με... διπλό Benn οι Σταρς

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Κυριακή, 08 Ιανουαρίου 2012 00.42

Δεύτερη σερί νίκη κατέγραψαν οι Ντάλας Σταρς με το 4-1 σε βάρος των Ένμοντον Όιλερς και συνέχισαν γενικότερα την κυριαρχία τους στα εντός έδρας ματς.

Από δύο γκολ σημείωσαν οι Jamie Benn και Mike Ribeiro, ο οποίος βρίσκει δίχτυα κατά... βούληση στα τελευταία παιχνίδια. Ο πρώτος ισοφάρισε σε 1-1 στην δεύτερη περίοδο και εκμεταλλεύτηκε ριμπάουντ που άφησε ο Nikolai Khabibulin στον  Adam Burish, για να σημειώσει το 13ο του φετινό τέρμα και να διαμορφώσει το 2-1.

Από την πλευρά του, ο Ribeiro συμπλήρωσε τέσσερα γκολ σε δύο παιχνίδια διαμορφώνοντας το 3-1 και το 4-1, ενώ ο Loui Eriksson κατέγραψε τρεις ασίστ. Στην πρώτη περίοδο ο Taylor Hall άνοιξε το σκορ, αλλά οι Όιλερς έμειναν χωρίς νίκη στο Ντάλας από το... 2007.

Παράλληλα, τα «αστέρια» προωθήθηκαν στους 47 βαθμούς με 13 νίκες σε 21 εντός έδρας ματς φέτος. Από την άλλη, οι Όιλερς έμειναν στους 35 με την τρίτη τους διαδοχική ήττα.

Κατηγορία: US Sports