Με Cowen τον επιπλέον βαθμό οι Σένατορς

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Τετάρτη, 14 Δεκεμβρίου 2011 05.17

Έστω και στην παράταση, οι Ότουα Σένατορς πήραν ένα δίκαιο «διπλό» με το 3-2 τους σε βάρος των Μπάφαλο Σέιμπερς.

Μόλις στο 1:09, ο Milan Michalek συμπλήρωσε 19 φετινά τέρματα και έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Ωστόσο, οι Paul Szczechura και Tyler Ennis πραγματοποίησαν την ανατροπή πριν την λήξη της πρώτης περιόδου.

Ο αγώνας συνεχίστηκε, με τους «Σενς» να δείχνουν περισσότερο απειλητικοί. Άλλωστε ήταν πίσω στο σκορ. Στην τρίτη περίοδο, ο σχεδόν... άριστος Ryan Miller παραχώρησε την ισοφάριση σε 2-2 στον Peter Regin. Σαν να μην έφθανε αυτό, στα 45ο δευτερόλεπτο της παράτασης ο Jared Cowen πέτυχε το νικητήριο γκολ που τελείωσε την αναμέτρηση.

Πλέον αμφότερες οι ομάδες έχουν από 34 βαθμούς και ισοβαθμούν στην έβδομη θέση της ανατολικής περιφέρειας του NHL. Για τους Σέιμπερς αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο έξτρα πεντάλεπτο.

Κατηγορία: US Sports