«Διπλό» στο Μπάφαλο οι Κογιότες

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Κυριακή, 20 Νοεμβρίου 2011 04.54

Οι Φίνιξ Κογιότες εκμεταλλεύτηκαν καλύτερα τις ευκαιρίες τους και επιβλήθηκαν των Μπάφαλο Σέιμπερς με 4-2.

Ο Shane Doan άνοιξε το σκορ στο όγδοο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά ο Luke Adam ισοφάρισε σχετικά γρήγορα για τους γηπεδούχους. Μάλιστα, στο 51ο δευτερόλεπτο της δεύτερης περιόδου ο Patrick Kaleta έδωσε το προβάδισμα στους Σέιμπερς, αλλά αυτό δεν κράτησε για πολύ.

Ο Radim Vrbata ισοφάρισε οκτώ λεπτά μετά το 2-1 και ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 4-2 στα τελευταία λεπτά σε ανυπεράσπιστη εστία. Ακόμα, λίγα δευτερόλεπτα έπειτα από την ισοφάριση, ο Paul Bissonnette πέτυχε το νικητήριο γκολ.

Πλέον, οι «λύκοι» συμπλήρωσαν 23 βαθμούς. Από την πλευρά της, η ομάδα του Μπάφαλο έμεινε στους 24.

Κατηγορία: US Sports