Σημαντικό βήμα για Leafs

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Τρίτη, 08 Φεβρουαρίου 2011 04.52

Δύο πολύ σημαντικούς βαθμούς πρόσθεσαν στην συγκομιδή τους οι Toronto Maple Leafs, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ.

Δυναμικά μπήκαν στο ματς οι Atlanta Thrashers, που προηγήθηκαν με 2-0 στην πρώτη περίοδο. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν γρήγορα στο δεύτερο εικοσάλεπτο, αλλά είδαν τους Thrashers να παίρνουν εκ νέου το προβάδισμα μόλις 39 δευτερόλεπτα μετά το 2-2. Πριν ολοκληρωθεί το εικοσάλεπτο, οι Leafs είχαν ισοφαρίσει σε 3-3.

Στην τρίτη περίοδο, η ομάδα προηγήθηκε για πρώτη φορά, αφού σκόραραν δύο φορές. Πλέον, οι φιλοξενούμενοι υποχρεώθηκαν να κυνηγήσουν το σκορ, αλλά πέτυχαν μονάχα ένα γκολ, 8:59 πριν το τέλος.

Οι Toronto Maple Leafs διατηρούν ζωντανές τις ελπίδες τους για πρόκριση στα φετινά πλέι-οφ. Αντίθετα, οι Thrashers έχασαν την ευκαιρία να πάρουν μία εκτός έδρας νίκη, αν αναλογιστεί κανείς την εικόνα του ματς στα πρώτα 40 λεπτά.

Κατηγορία: US Sports