Δεν το άφησαν οι Pens

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Σάββατο, 05 Φεβρουαρίου 2011 06.35

Στην πρώτη περίοδο βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0, αλλά στην δεύτερη πέτυχαν τρία γκολ οι Penguins.

Με αυτό τον τρόπο πήραν την νίκη με 3-2 οι Pittspurgh Penguins κόντρα στους Buffalo Sabres και έφτασαν στους 72 βαθμούς, έναν λιγότερο από τους πρωτοπόρους της ανατολικής περιφέρειας, Philadelphia Flyers.
Μόλις στο 0:17 άνοιξαν το σκορ οι φιλοξενούμενοι και πρόσθεσαν άλλο ένα γκολ στο 7:03 του πρώτου εικοσαλέπτου. Ένα τετράλεπτο επιθετικό ξέσπασμα των Pens στην δεύτερη περίοδο ήταν αρκετό για να τους δώσει την νίκη. Ο Matt Cooke σημείωσε το νικητήριο γκολ και έφτασε τα δέκα φέτος.
Τέλος, τραυματίστηκε πάλι ο Evgeny Malkin και αποχώρησε απο το ματς.

Κατηγορία: US Sports