Πάλι έχασε ο Ρόντικ

Συντάκτης: Onsports team Δημοσίευση: Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012 14.21

Από τον Τόμας Μπέρντιχ αποκλείστηκε αυτή τη φορά ο Αντι Ρόντικ στον 3ο γύρο του Indian Wells με 1-2 σετ.

Οι διοργανωτές «κλαίνε» για τον αποκλεισμό των Μάρντι Φις και Ρόντικ αφού έμειναν χωρίς οικοδεσπότη. Ο Φις μάλιστα έχασε απ'τον qualifier, Νο91 στον κόσμο, Μάθιου Έμπντεν. Το σκορ του ματς Μπέρντιχ – Ρόντικ ήταν 6-3, 4-6, 6-2 σε 2 ώρες και 6 λεπτά αγώνα.

«Έπαιξε πολύ καλά στο 3ο σετ. Χτυπούσε την μπάλα καλύτερα από εμένα. Στο 3ο σετ ήταν πολύ καλός για μένα» παραδέχτηκε ο Ρόντικ (Νο 31).

Ο  Μπέρντιχ είπε: «Πάντα είναι μεγάλη πρόκληση για μένα να αντιμετωπίζω τον Άντι σε αυτά τα γήπεδα. Είμαι πολύ χαρούμενος με τον τρόπο που εξελίχθηκε το παιχνίδι και ειδικά που πέτυχα τη νίκη».

Ο 26χρονος Τσέχος, Νο6 της παγκόσμιας κατάταξης, αντιμετωπίζει στον 4ο γύρο τον Νίκολας Αλμάγκρο ο οποίος νίκησε πολύ δύσκολα με 4-6, 6-2, 7-6 τον Σαντιάγκο Ζιράλδο.

Κατηγορία: Τένις