Οι όμιλοι του διασυλλογικού

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Σάββατο, 25 Ιουνίου 2011 22.19

Τα αποτελέσματα στους τέσσερις ομίλους του διασυλλογικού πρωταθλήματος, που διεξήχθη σε όλη την Ελλάδα.

Τα αποτελέσματα στους ομίλους του διασυλλογικού πρωταθλήματος:

3ος όμιλος (Αθήνα και Βοιωτία-Εύβοια, 2η ημέρα):

ΑΝΔΡΕΣ:

1.500μ.: Προκόπης Χατζάκης (ΠΓΣ) 4.05.52, Μάρκος Κουρλιάς (ΓΑΣ Ιλισσός Αθηνών) 4.14.24, Γιώργος Βλαχάκης (ΓΑΣ Ιλισσός Αθηνών) 4.21.35. (24/6).

3.000μ. στιπλ: Γιώργος Διαλεκτός (ΑΓΕ Βοιωτίας) 9.22.63, Θόδωρος Κιορμήτρου (Πανελλήνιος ΓΣ) 9.51.03, Λάμπρος Μαλτέζος (ΓΑΣ Ιλισσός Αθηνών) 9.56.66.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

3.000μ. στιπλ: Μαρία Παρδαλού (Πανελλήνιος ΓΣ) 10.18.05, Ειρήνη Λιγνού (Πανελλήνιος ΓΣ) 11.35.68, Φιλίππα Πουλίδου (ΓΑΣ Ιλισσός Αθηνών) 12.12.65.

 

4ος όμιλος (Πειραιάς, Δυτική Αττική)

ΑΝΔΡΕΣ:

100μ.: Τάσος Γκούσης (Πανιώνιος ΓΣ) 10.72, Γιώργος Κουτσοθεοδώρου (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 10.78, Παναγιώτης Ανδρεάδης (ΓΣ Χαϊδαρίου) 10.94.

400μ.: Πέτρος Κυριακίδης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 47.52, Κώστας Αναστασίου (Πανιώνιος ΓΣ) 48.14, Θανάσης Τσάκαλης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 48.82.

1.500μ: Κώστας Νακόπουλος (Πανιώνιος ΓΣ) 3.53.14, Μανώλης Μουστάκας (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 3.56.66, Ηλίας Μαυροειδέας (Πανιώνιος ΓΣ) 3.58.50.

110μ. εμπόδια (+1,3): Θανάσης Χρυσαειδής (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 14.69, Κώστας Καραμουσαλής (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 14.93, Βασίλης Μπασδέκης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 15.98.

3.000μ. στιπλ: Ηλίας Κάσσος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 9.29.91μ, Γιώργος Νίνο (Πανιώνιος ΓΣ) 9.30.25, Θεοδόσης Καλδής (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 9.37.17.

Επί κοντώ: Θόδωρος Χρυσανθόπουλος (Πανιώνιος ΓΣ) 4.70μ., Γιώργος Δόγκας (Πανιώνιος ΓΣ) 4.40μ., Γιάννης Σκιαδαρέσης (Πανιώνιος ΓΣ) 4.20μ.

Τριπλούν: Λουκάς Μπουρής (ΑΟ Μεγάρων) 12.96μ., Γιάννης Νερατζίδης (Πανιώνιος ΓΣ) 12.80μ.

Σφαιροβολία: Ανδρέας Αναστασόπουλος (ΓΣ Κερατσινίου) 16.08μ., Παναγιώτης Ανυφαντής (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 15.82μ., Κώστας Καραμουσαλής (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 14.54μ.

4x100μ.: Πανιώνιος ΓΣ (Χαρδούβαλης, Βογιατζάκης, Οικονομίδης, Ηλίας) 42.28, ΓΣ Χαϊδαρίου (Γιαννόπουλος, Λίβας, Πάχης, Ανδρεάδης) 42.57, Ολυμπιακός ΣΦΠ (Φωτιάδης, Μυλωνάς, Κουτσοθεοδώρου, Κουτούκης) 42.59.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

100μ.: Αγνή Δερβένη (ΑΟ Μεγάρων) 12.17, Νίκη Πανέττα (ΑΟ Μεγάρων) 12.39, Παναγιώτα Αλεξάνδρου (Πανιώνιος ΓΣ) 13.05.

400μ.: Ευαγγελία Ζυγόρη (ΓΣ Γλυφάδας) 60.08, Ειρήνη Γεωργαλά (ΓΣ Γλυφάδας) 60.18, Ίρις Γεράση (ΑΟ Π. Φαλήρου) 60.59.

1.500μ.: Καλλιόπη Αστροπεκάκη (Πανιώνιος ΓΣ) 4.39.00, Χριστίνα Φούκη (ΦΣ Καλλιθέας) 5.00.27, Δέσποινα Λουτριώτη (Πανιώνιος ΓΣ) 5.07.67.

100μ. εμπόδια (+1,7): Δήμητρα Εμμανουήλ (Πανιώνιος ΓΣ) 14.63, Δανάη Σκεύη (ΑΠΣ Απόλλων Δυτ. Αττικής) 16.31.

3.000μ. στιπλ: Δεν υπήρχε συμμετοχή.

Ύψος: Φωτεινή Φωτεινογιαννοπούλου (Πανιώνιος ΓΣ) 1.64μ., Ζωή Πρεκατέ (ΑΟ Βουλιαγμένης) 1.64μ., Αθηνά Μετρίδου (ΓΣ Γλυφάδας) 1.56μ.

Τριπλούν: Μαρία Σταματέλου (ΓΕ Πόρου Τροιζηνίας) 12.48μ., Ελευθερία Κυριτσοπούλου (ΑΟ Μεγάρων) 11.57μ., Ευριδίκη Παπαδοπούλου (ΑΟ Μεγάρων) 11.52μ.

Δισκοβολία: Δωροθέα Καλπακίδου (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 48.30μ., Κατερίνα Σπανοπούλου (ΑΟ Μεγάρων) 38.41μ., Ρενάτα Μπολσακοβάιτε (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 32.81μ.

Σφυροβολία: Ζωγραφιά Καλλιμάνη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 41.12μ., Ευσταθία Αργυρού (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 36.97μ.

Ακοντισμός: Αγγελική Στασινάκη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 46.50μ.

4x100μ.: Ολυμπιακός ΣΦΠ (Ρεντούμη, Καρασταμάτη, Χαλκιά, Φέρρα) 47.69, ΑΟ Μεγάρων (Μήτσου, Δερβένη, Πετροπούλου, Πανέττα) 49.07, ΓΣ Γλυφάδας (Κατσούλα, Σαρρή, Ποταμιανού, Μασώνου) 49.23.

 

5ος όμιλος (ΕΑΣ Αν. Αττική, Αν. Στερεά, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες, Χίος-Σάμος, Λέσβος, 1η ημέρα)

ΑΝΔΡΕΣ:

100μ.: Τάσος Ζαρμακούπης (ΑΟ Φιλοθέης) 10.84, Δημήτρης Διαμαντάρας (ΓΣ Κηφισιάς) 10.90, Παντελής Σεϊτανίδης (ΓΣ Εύδαμος Κω) 10.94.

400μ.: Στέλιος Κοτσομύτης (ΓΑΣ Χολαργού) 49.22, Γιώργος Σωτηρόπουλος (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 49.50, Αλέξανδρος Καλογιαννίδης (ΓΣ Κηφισιάς) 49.65.

1.500μ.: Κώστας Γκελαούζος (Δόλιχος Άμφισσας) 3.54.66, Χριστόφορος Μερούσης (ΦΟ Βροντάδου) 3.56.75, Παναγιώτης Κόλλιας (ΓΣ Αμαρουσίου) 3.59.11.

110μ. εμπόδια (+1,3): Παναγιώτης Χριστοδούλου (ΑΟ Φιλοθέης) 14.94, Θανάσης Κλωνόπουλος (ΣΑΚΑ) 16.78.

3.000μ. στιπλ: Γιώργος Μένης (Ποσειδών Σύρου) 9.50.65, Θόδωρος Αναγνώστου (Δρομέας Αμαρουσίου) εγκατέλειψε.

Ύψος: Χαράλαμπος Συντζάκης (ΑΣΕ Δούκα) 2.06μ., Γιοχάννες Σμιτζ (ΑΟ Φιλοθέης) 2.04μ., Σωτήρης Αϊβαλιώτης (ΑΟ Φιλοθέης) 1.92μ.

Επί κοντώ: Στέφανος Κουφίδης (ΓΣ Κηφισιάς) 5.20μ., Ανδρέας Τσούκαλης (ΓΣ Κηφισιάς) 4.70μ., Γιάννης Πελίδης (ΓΣ Κηφισιάς) 4.60μ.

Τριπλούν: Σάββας Διακονικόλας (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 15.13μ., Θόδωρος Ζιντζόβας (ΓΣ Κηφισιάς) 14.88μ., Αντώνης Κουντούρης (ΑΟ Φιλοθέης) 13.59μ.

Σφαιροβολία: Ιμπραΐμ Φαναρτζής (Κάλυμνος 2000) 15.48μ., Θόδωρος Καντριβιώτης (ΑΟ Φιλοθέης) 15.27μ., Παναγιώτης Τσιρίβας (ΑΟ Φιλοθέης) 14.23μ.

4x100μ.: ΑΟ Φιλοθέης (Ζαρμακούπης Αθ., Σκούμας, Γκαβέλας Γ., Ζαρμακούπης Αν.) 41.48, ΦΑΣ Χολαργού (Κυνηγαλάκης, Κοτσομύτης, Λειβαδάς, Ιωάννου) 41.97, ΓΣ Κηφισιάς (Ρούσης, Κουρής, Τυρνάζης, Διαμαντάρας) 42.97.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

100μ.: Κατερίνα Νικολάου (Διαγόρας Ρόδου) 12.67, Μαργαρίτα Τσιουτσιουμάνου (ΓΣ Κηφισιάς) 12.80, Ελευθερία Λάμπρου (ΑΟ Μυκόνου) 13.15.

400μ.: Βάσω Γεωργίου (ΓΑΣ Χολαργού) 58.70, Βασιλική Λίβα (ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας) 59.05, Δάφνη Μανδηλά (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 59.81.

1.500μ.: Ειρήνη Κοκκιναρίου (Δρομέας Αμαρουσίου) 4.25.50, Σοφία Πιτούλη (ΣΑΚ Αθηνών) 4.36.61, Λήδα Πετροπούλου (ΣΑΚ Αθηνών) 5.03.23.

100μ. εμπόδια (+1,7): Μαρία Πιννή (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 14.28, Βαρβάρα Βουτσινού (ΑΓΣ Το Οίον Αγ. Στεφάνου) 16.43, Μαρία- Ανθή Χαρώνη (ΑΟ Φιλοθέης) 16.60.

3.000μ. στιπλ: Μπενερέτα Κιελεμένη (ΑΣ Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 12.07.39, Μαρία Ζωγραφάκη (ΑΣ Καζώνης Καλύμνου) εγκατέλειψε.

Ύψος: Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς) 1.80μ., Μυρσίνη Βλάχου (ΑΣΕ Δούκα) 1.68μ., Αφροδίτη Κωτσοπούλου (ΑΣΕ Δούκα) 1.62μ.

Τριπλούν: Κατερίνα Λυμπέρη (ΓΣ Κηφισιάς) 12.19μ., Ειρήνη Δημητράκη (ΑΟ Φιλοθέης) 12.16μ., Αρχοντία Χατζηλάου (ΓΣ Εύδαμος Κω) 11.73μ.

Δισκοβολία: Νεκταρία Κουρεβέλη (ΑΣ Αναγέννηση Σάμου) 38.73μ., Αναστασία Κατρή (ΑΣ Καζώνης Καλύμνου) 38.37μ., Νομική Καλαφάτη (ΑΣ Καζώνης Καλύμνου) 26.70μ.

Σφυροβολία: Ισμήνη Σκούταρη (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 33.73μ.

Ακοντισμός: Τριανταφυλλιά Κάρσα (ΑΣ Αναγέννηση Σάμου) 51.40μ., Μαρία Ζέρβα (ΓΣ Εύδαμος Κω) 47.65μ., Νεκταρία Κουρεβέλη (ΑΣ Αναγέννηση Σάμου) 44.57μ.

4x100μ.: ΓΑΣ Υγεία Ρόδου (Μπερν, Γεωργίου, Ευσταθίου, Σπανουδάκη) 50.28, ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας (Χρήσιμου, Ανδριανοπούλου, Ζαχαρία, Μαρούλη) 52.37, ΓΣ Κηφισιάς (Κολλιοπούλου, Χαλκιαδάκη, Καμπή, Τάσση) 52.40.

 

7ος όμιλος (ΕΑΣ Κρήτης, 1η ημέρα)

ΑΝΔΡΕΣ:

100μ: (Άνεμος) Τσάκωνας Λ. (ΕΑΡ) 10.55, Γιανναδάκης Ν.(Παγκρήτιος) 10.87, Πατεράκης Μ.(Κύδων) 10.99

400μ: Φραντζεσκάκης Λ.(Κύδων) 48.38, Γιαλιτάκη Γ.(ΟΦΗ) 48.52, Σφακιανάκης Μ.(ΕΑΡ) 49.30

800μ: Δημητράκης Α.(ΑΟΛ) 1.50.73, Δαβράδος Σ.(ΑΟΛ) 1.54.10, Μαυρουδής Γ.(ΑΟΛ) 1.57.98

5000μ: Ζερβάκης Γ.(Σητειακός) 15.15.41, Αλιφιεράκης Γ.(Βενιζέλος) 16.27.51, Χαμόδρακας Γ.(Βενιζέλος) 16,32.02

110μ εμπ. (Άνεμος -0.7): Δουβαλίδης Κ.(ΕΑΡ) 13.94, Τουρβας Ε.(ΟΦΗ) 16.90, Λαπιδάκης ν.(ΑΟΛ) 17.77

Ύψος: Μανουσέλης Ν.(Βενιζέλος) 2.00, Μαθιουδάκης Θ.(Βενιζέλος) 2.00, Πατραμάνης Δ.(ΟΦΗ) 1.88

Μήκος: Μιχαλέλης Δ.(Βενιζέλος) 7.45 (+1.0) Μερτζανίδης Μ.(ΕΑΡ) 7.37 (+0.3), Ξενικάκη ν.(ΑΟΛ) 6.88

Επί κοντώ: Ρεράκης Μ.(ΟΦΗ) 4.60, Νταμοτσίδης Β.(Βενιζέλος) 4.40, Κιοσέ Μ.(Βενιζέλος) 3.30

Σφαιροβολία: Γερομαρκάκης Γ.(Λιβυκός) 18.37, Κίτος Σ.(ΓΕΗ) 14.11, Φωτιάδης Γ.(Βενιζέλος) 13.40

Σφυροβολία: Παπαντωνίου Σ.(Βενιζέλος) 71.02, Φυλλαδιτάκη Δ.(Βενιζέλος) 66.53, Φυλλαδιτάκης Ν.(Βενιζέλος) 50.63

4Χ100μ Ανδρών: ΕΑΡ 42.32, Παγκρήτιος 42.85, Κύδων 43.31

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

100μ: (Άνεμος +0.9) Μπελιμπασάκη Μ.(Σητιεακός) 12.40, Αρναντωνάκη Γ.(Βενιζέλος) 12.87, Ζερβάκη Α.(ΟΦΗ) 13.14

400μ: Παπουτσάκη Α.(ΟΦΗ) 56.74

800μ: Κοϊνη Α.(ΕΑΡ) 2.12.17, Πετρουλάκη Κ.(ΟΦΗ) 2.19.42

5000μ: Ρήγα Σ.(Βενιζέλος) 17.19.79, Διακουμοπούλου Ε.(Βενιζέλος) 18.03.32, Αφορδακού Δημ.(ΑΟΛ) 18.49.08

100μ εμπ: Λεδάκη Σ.(Βενιζέλος) 15.93

Ύψος: Ιβάνοβα Μ.(ΑΟΛ) 1.63. Μπεκιαράϊ (Αρκάδι) 1.63, Κανάκη Ε.(ΟΦΗ) 1.53

Μήκος: Γραμματικοπούλου Ι.(Βενιζέλος) 5.77 (+0.6), Φωναζάκη Θ.(ΟΦΗ) 5.70, Παντερμαλή Μ.(Λιβυκός) 5.63

Επί κοντώ: Λεδάκη Στ.(Βενιζέλος) 4.32, Μιχταριάν Αγ.(Βενιζέλος) 3.20, Γωνιανάκη Χρ.(ΟΦΗ) 2.80

Σφαιροβολία: Γαϊτανάκη Α.(Λιβυκός) 14.90, Κάππα Φλ.(Βενιζέλος) 14.53, Στεφανοπούλου (ΟΦΗ) 12.50

Δισκοβολία: Καλογεράκη Φλ.(ΟΦΗ) 49.80, Ψαρράκη Ε.(Παγκρήτιος) 44.28, Ταυρή Ε.(ΓΕΗ) 44.25

Σφυροβολία: Γραμματικάκη Μαρ.(ΓΕΗ) 52.42, Βαμβουκάκη Κ.(ΓΕΗ) 49.45, Ζάμπρα Σ.(Παγκρήτιος) 44.97

4Χ100μ Γυναικων: Βενιζέλος 50.83, ΟΦΗ 51.24

Κατηγορία: Στίβος
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.