Ευκαιρία για νέο μετάλλιο

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Σάββατο, 09 Ιουλίου 2011 19.20

Με τον 2ο καλύτερο χρόνο πέρασε στον τελικό των 100μ. πρόσθιο ο Παναγιώτης Σαμιλίδης, που στοχεύει σε δεύτερο μετάλλιο.

Ένα ακόμα μετάλλιο θα διεκδικήσει την Κυριακή (10/7) ο Παναγιώτης Σαμιλίδης, μετά το χρυσό στα 50μ. πρόσθιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων του Βελιγραδίου.

Ο Έλληνας πρωταθλητής πέρασε με την δεύτερη καλύτερη επίδοση (1:02.72) στον τελικό των 100μ. πρόσθιο και έχει βάλει στόχο άλλη μία θέση στο βάθρο.

Ο έτερος κάτοχος μεταλλίου στη διοργάνωση, ο «χάλκινος» στα 200μ. μικτής ατομικής, Ανδρέας Βαζαίος, πέρασε με την 8η επίδοση (54.31) στον τελικό των 100μ. ύπτιο.

Ο Χάρης Καρακαϊδός έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε στον τελικό των 200μ. πρόσθιο και τελικά κατέλαβε την 6η θέση με χρόνο 2.03.50.

Η Σταυρούλα Καραντάκου ήταν 6η στα 50μ. ελεύθερο με ατομικό ρεκόρ (26.18), ενώ ο Αλέξανδρος Θεοχαρίδης πήρε την 8η θέση στον τελικό των 50μ. ύπτιο.

Κατηγορία: Υγρός Στίβος