Φονικό… λάκτισμα

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Τρίτη, 05 Απριλίου 2011 01.26

Ο Patricky Freire πραγματοποίησε ένα εξαιρετικά δυνατό χτύπημα στον Toby Imada στο τρίτο γύρο του μεταξύ τους αγώνα.

Συγκεκριμένα, οι παραπάνω μαχητές διαγωνίστηκαν στο Bellator 39 στο πλαίσιο των ημιτελικών του τουρνουά Lightweight (70 κιλά). O Pitbull εξουδετέρωσε τον αντίπαλο του με μία «γονατιά» στο πρόσωπο, η οποία προκάλεσε την λιποθυμία του Imada. Μετά τον αγώνα, ο ηττημένος δήλωσε: «Ήταν απλά μία άτυχη στιγμή».

Στο ίδιο σόου, ο πρωταθλητής Lightweight του Bellator, Eddie Alvarez, κέρδισε με απόφαση των κριτών τον Pat Curran διατηρώντας τον τίτλο του.

Αποτελέσματα Bellator 39
O Eddie Alvarez (ΗΠΑ) κέρδισε τον Pat Curran (ΗΠΑ) με ομόφωνη απόφαση των κριτών και παρέμεινε πρωταθλητής Lightweight.
O Rick Hawn (ΗΠΑ) κέρδισε τον Lyman Good (ΗΠΑ) με πλειοψηφική απόφαση των κριτών και προκρίθηκε στον τελικό του τουρνουά Welterweight.
O Patricky "Pitbull" Freire (ΒΡΑ) κέρδισε τον Toby Imada (ΗΠΑ) με ΤΚΟ στο 2:53 του δεύτερου γύρου και προκρίθηκε στον τελικό του τουρνουά Lightweight.
O Ben Saunders (ΗΠΑ) κέρδισε τον Matt Lee (ΗΠΑ) με ΤΚΟ (διακοπή ιατρού) στο 1:24 του τρίτου γύρου.
Ο Dan Cramer (ΗΠΑ) κέρδισε τον Greg Rebello (ΗΠΑ) με ομόφωνη απόφαση των κριτών.
Ο Ryan Quinn (ΗΠΑ) κέρδισε τον Mike Winters (ΗΠΑ) με ομόφωνη απόφαση των κριτών.
Ο David Jansen (ΗΠΑ) κέρδισε τον Scott McAfee (ΗΠΑ) με υποταγή στο 4:58 του πρώτου γύρου.
Ο Rene Nazare (ΒΡΑ) κέρδισε τον Luiz Azeredovia (ΒΡΑ) με ΤΚΟ (τραυματισμός) στο 5:00 του πρώτου γύρου.
Ο John McLaughlin (ΗΠΑ) κέρδισε τον Blair Tugman (ΗΠΑ) με ομόφωνη απόφαση των κριτών.

Κατηγορία: Δυναμικά Αθλήματα