Δύο σερί νίκες ο Fedor

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Κυριακή, 01 Ιανουαρίου 2012 03.28

Νωρίς το απόγευμα την παραμονή της Πρωτοχρονιάς ολοκληρώθηκε το DREAM: FIGHT FOR JAPAN στην Σαϊτάμα της Ιαπωνίας.

Πρόκειται για το παραδοσιακό σόου, με το οποίο οι Ιάπωνες αποχαιρετούν το κάθε έτος. Όπως κάθε χρόνο, η φετινή συνεργασία του DREAM, K1 και IGF είχε αγώνες MMA, pro-wrestling και K-1, οπότε το event είχε συνολική διάρκεια πάνω από οκτώ ώρες.

Στο σημαντικότερο ματς, ο Fedor Emelianenko έβγαλε νοκ άουτ τον χρυσό Ολυμπιονίκη στο Τζούντο το 2008, Satoshi Ishii, σε 2:29. Άλλωστε, ο «Τελευταίος Αυτοκράτορας» δεν χρειάστηκε να αμυνθεί, ενώ ουσιαστικά έμεινε… ακούνητος και έφθασε στις δύο σερί νίκες.

Ακόμα, οι Shinya Aoki και Hiroyuki Takaya κράτησαν τους τίτλους τους σε επίπεδο DREAM. Στο IGF καταγράφηκαν νίκες των Jerome Le Banner και Josh Barnett, ενώ ο Peter Aerts έφυγε με… σκυμμένο το κεφάλι.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της ημέρας:

DREAM
O Fedor Emelianenko (ΡΩΣ) κέρδισε τον Satoshi Ishii (ΙΑΠ) με νοκ άουτ στο 2:29 του πρώτου γύρου.

DREAM Lightweight
Ο Shinya Aoki (c, ΙΑΠ) κέρδισε τον Satoru Kitaoka (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση.

DREAM Featherweight
Ο Hiroyuki Takaya (c, ΙΑΠ) κέρδισε τον Takeshi Inoue (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση.

IGF
Οι Kazushi Sakuraba & Katsuyori Shibata κέρδισαν τους Atsushi Sawada & Shinishi Suzukawa.

IGF
Ο Kazuyuki Fujita κέρδισε τον Peter Aerts.

IGF
Ο Jerome Le Banner κέρδισε τον Tim Sylvia.

DREAM/K1
Ο Katsunori Kikuno (ΙΑΠ) κέρδισε τον Yuichiro Nagashima (ΙΑΠ) με ΤΚΟ στο 2:34 του δεύτερου γύρου.

IGF
Ο Josh Barnett κέρδισε τον Hideki Suzuki.

DREAM
Η Megumi Fujii (ΙΑΠ) κέρδισε την Karla Benitez (ΙΣΠ) με υποταγή στο 1:15 του πρώτου γύρου.

DREAM
Ο Tatsuya Kawajiri (ΙΑΠ) κέρδισε τον Kazuyuki Miyata (ΙΑΠ) με υποταγή στο 4:54 του δεύτερου γύρου.

DREAM
Ο Hayato Sakurai (ΙΑΠ) κέρδισε τον Ryo Chonan (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση.

K-1 Max
O Yuta Kubo (ΙΑΠ) κέρδισε τον Nils Wildlund (ΣΟΥ) με ΤΚΟ στο 1:10 του τρίτου γύρου

K-1 Max
O Masaaki Noiri (ΙΑΠ) κέρδισε τον Kengo Sonoda (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση.

Τουρνουά DREAM Bantamweight

Ημιτελικά
Ο Bibiano Fernandes (ΒΡΑ) κέρδισε τον Rodolpho Marques (ΒΡΑ) με ομόφωνη απόφαση.

Ο Antonio Banuelos (ΗΠΑ) κέρδισε τον Masakazu Imanari (ΙΑΠ)
με πλειοψηφική απόφαση.

Αναπληρωματικός Αγώνας
Ο Yusup Saadulaev (ΡΩΣ) κέρδισε τον Hideo Tokoro με νοκ άουτ στο 0:42 του πρώτου γύρου.

Τελικός
Ο Antonio Banuelos (ΗΠΑ) κέρδισε τον Bibiano Fernandes (ΒΡΑ) με ΤΚΟ στο 1:21 του πρώτου γύρου.

Κατηγορία: Δυναμικά Αθλήματα
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.