Στον τελικό ο Vianna

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τετάρτη, 19 Οκτωβρίου 2011 03.04

Ο Vitor Vianna ξεχώρισε στο Bellator 54, το οποίο διεξήχθη στο Νιου Τζέρζεϊ, αφού προκρίθηκε στον τελικό του τουρνουά της κατηγορίας των Middleweights.

Ο Βραζιλιάνος μαχητής, αν και ήταν το αουτσάιντερ, εξόντωσε τον Bryan Baker σε 54 δευτερόλεπτα. Μάλιστα, ο ηττημένος είχε προκριθεί στον τελικό του αντίστοιχου τουρνουά της δεύτερης σεζόν, όπου έχασε από τον Alexander Schlemenko. Δεν θα πάρει ευκαιρία για ρεβάνς ο Baker, αλλά ο Ρώσος απέκλεισε τον Brian Rogers και θα συμμετάσχει στον τελικό.

Ακόμα, ο Zack Makovsky δεν δυσκολεύτηκε με τον Ryan Roberts. Πάντως, δεν έθεσε την ζώνη Bantamweight, την οποία διατηρεί, υπό διεκδίκηση στο συγκεκριμένο ματς.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα του Bellator 54:

O Alexander Shlemenko κέρδισε τον Brian Rogers με ΤΚΟ στο 2:30 του δεύτερου γύρου με ΤΚΟ και προκρίθηκε στον τελικό των Middleweights.
O Vitor Vianna κέρδισε τον Bryan Baker με ΤΚΟ στο 0:54 του πρώτου γύρου και προκρίθηκε στον τελικό των Middleweights.
O Zach Makovsky κέρδισε τον Ryan Roberts με υποταγή στο 4:48 του πρώτου γύρου.
Ο Jacob Kirwan κέρδισε τον Rene Nazare με ομόφωνη απόφαση.
Ο Duane Bastress κέρδισε τον Daniel Gracie με διακοπή ιατρού στο 5:00 του δεύτερου γύρου.
Ο Joey Kirwan κέρδισε τον Lewis Rumsey με υποταγή στο 1:40 του πρώτου γύρου. Ο Claudio Ledesma κέρδισε τον Brian Kelleher με ομόφωνη απόφαση.
Η Andria Caplan κέρδισε την Adrienne Seiber με ομόφωνη απόφαση.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Κατηγορία: Δυναμικά Αθλήματα