Πρωταθλητής ο ΝΟ Χαλκίδας

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Δευτέρα, 11 Ιουλίου 2011 15.03

Με τη συγκομιδή 31 μεταλλίων, ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα σπριντ κανόε καγιάκ.

Ο ΝΟ Χαλκίδας κατέλαβε την πρώτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα σπριντ που διεξήχθη στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά.
Οι αθλητές του ΝΟΧ κέρδισαν 17 χρυσά, 10 αργυρά και 4 χάλκινα μετάλλια. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε ο Ναυτικός Αθλητικός Σύνδεσμος (15 χρυσά, 5 ασημένια και 9 χάλκινα) και την τρίτη ο Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Καλαμαριάς (11 χρυσά, 1 ασημένιο και 2 χάλκινα).

Αναλυτικά τα μετάλλια κατέκτησαν οι εξής ανά κατηγορία και αγώνισμα:

1000μ.:
ΑΝΔΡΕΣ: Κ1: 1. Διαμαντής (ΝΑΣ), 2. Παπαδάς (ΝΟΣ), 3. Αναγνωστόπουλος (Χανιά), C1: 1. Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Βερενίδης (ΙΟΘ), 3. Κρουλικόβσκι (ΝΑΣ), Κ2: 1. Παπανδρέου – Παπαδάς (ΝΟΣ), 2. Νικολάου – Καζάζης ( Παμβώτιδα), 3. Μαρουλής – Αναγνωστόπουλος (Χανιά), C2: 1. Κιλιγκαρίδης – Αμοιρίδης (Καλαμαριά), C4: 1. Βερενίδης-Μπιτσατζής- Παρασκευόπουλος -Τουρατζίδης (ΙΟΘ), Κ4: 1. Καστρίσιος – Συρίγος – Διαμαντής – Μανίκας (ΝΑΣ), 2. Παπανδρέου – Παπαδάς – Τριγκάλας – Ανδριανός (ΝΟΣ), 3. Νικολάου – Καζάζης – Κουτσούμπας – Γεωργούλας (Παμβώτιδα).

ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Κ1: 1. Πιπιτσούλη (ΝΑΣ), 2. Μπαρδακλή (Χαλκίδα), 3. Διονυσίου (Χαλκίδα),Κ2: 1. Πιπιτσούλη – Μανίκα , 2. Νάνου – Μπαρδακλή (Χαλκίδα),  Κ4: 1. Πυθούλα – Νάνου – Μπαρδακλή – Καπακλή (Χαλκίδα).

ΈΦΗΒΟΙ: Κ1: 1. Συριόπουλος (Πόρος – Τροιζηνία), 2. Ζαχάρωβ (ΙΟΘ), 3. Αρογιάν (ΙΟΘ),  C2: 1. Παρασκευόπουλος – Τουρατζίδης (ΙΟΘ), Κ2: 1. Αρογιάν – Ζαχάρωβ (ΙΟΘ), 2. Ανδριανός – Δραγώνας (ΝΟΣ), 3. Μπασδάνης – Παπαδόπουλος (ΝΟΒ), Κ4:1. Παραδείσης – Βιδάλης – Σώρας – Κανίρης (ΝΑΣ), 2. Κολλάρος – Τσιριγώτης – Αραμπατζίεβ – Βουδούρης (Χαλκίδα), 3. Μπερουτσάκης – Τσουγκαράκης – Μαρουλής – Κολτσάκης (Χανιά).

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: Κ1: 1. Παπαγεωργίου (Χαλκίδα), 2. Σαράντου (Χανιά), 3. Κορμού (Ολυμπιακός), Κ2: 1. Παρδάλη – Πουρναρά (ΝΟΒ), 2. Αλειφέρη – Σαράντου (Χανιά), 3. Νάνου – Πυθούλα (Χαλκίδα).

ΠΑΙΔΕΣ: Κ1: 1. Τραχανάς (Χαλκίδα), 2. Φραγκεδάκης (Πόρος – Τροιζηνία), 3. Δρούζας (ΕΝΟΑ), C1: 1. Μαλχασιάν (Καλαμαριά), 2. Καρούσος (Μέθανα), 3. Μουρατίδης (Καλαμαριά), Κ2: 1. Σπύρου – Δρούζας (ΕΝΟΑ), 2. Αυλωνίτης – Μαινεμένος (Ολυμπιακός), 3. Χιόνης – Βαλέντης (Αργοστόλι), C2: 1. Μουρατίδης – Μαλχασιάν (Καλαμαριά), Κ4: 1. Κολλάρος – Τσιριγώτης – Τραχανάς – Αντωνίου (Χαλκίδα), 2. Χατζόπουλος – Φραγκεδάκης – Μωυσιάδης – Δεμάγκος (Πόρος – Τροιζηνία), 3. Παραδείσης – Γκουτιέρες – Σώρας – Κανίρης (ΝΑΣ), C4: 1. Ζβέζντα – Μήτσιος – Ελευθεριάδης – Ταταρούδης  (Γιάννιτσα).

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: Κ1: 1. Διονυσίου (Χαλκίδα), 2. Δημητρουλάκη (Χανιά), 3. Παναγιωτίδου (Τζιτζιφιές) Κ2:1. Παπαγεωργίου – Διονυσίου (Χαλκίδα), 2. Δημητρουλάκη – Σηφάκη (Χανιά), 3. Καραμπατάκη – Παναγιωτίδου (Τζιτζιφιές).

500μ.:
ΑΝΔΡΕΣ: Κ1: 1. Διαμαντής (ΝΑΣ), 2. Αναγνωστόπουλος (Χανιά), 3. Ζυμπελούδης (ΝΑΣ), C1: 1. Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Βερενίδης (ΙΟΘ), 3. Κρουλικόβσκι (ΝΑΣ),  Κ2:  1. Παπανδρέου – Παπαδάς (ΝΟΣ), 2. Τσάκωνας – Μανίκας (ΝΑΣ), 3. Νικολάου – Καζάζης (Παμβώτιδα), C2: 1. Αμοιρίδης – Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Πιτσατζής – Βερενίδης (ΙΟΘ), Κ4: 1. Καστρίσιος – Συρίγος – Διαμαντής – Τσάκωνας (ΝΑΣ), 2. Νικολάου – Καζάζης – Κουτσούμπας – Μαραζόπουλος.,
(Παμβώτιδα), 3. Κυριακούλης – Πασαδέλης – Κυριάκης – Σκέντζος (ΝΑΣ).

ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Κ1: 1. Πιπιτσούλη (ΝΑΣ), 2. Μπαρδακλή (Χανιά), Κ2: 1. Πιπιτσούλη – Μανίκα (ΝΑΣ), 2. Μπαρδακλή – Καπακλή (Χαλκίδα), 3. Βεναρδάτου – Γέρου (Χανιά), Κ4: 1. Σκουρτανιώτη – Καπακλή – Πυθούλα – Μπαρδακλή (Χαλκίδα).

ΕΦΗΒΟΙ: Κ1: 1. Συρίοπουλος (Πόρος – Τροιζηνία), 2. Αρογιάν (ΙΟΘ), 3. Αραμπατζίεβ (Χαλκίδα), C1: 1. Μουρατίδης  (Καλαμαριά), 2. Καρούσος (Μέθανα),C2: 1. Παρασκευόπουλος – Τουρατζίδης (ΙΟΘ), Κ2: 1. Αρογιάν – Ζαχάρωβ (ΙΟΘ), 2. Μαρουλής – Κολτσάκης (Χανιά), 3. Καπάκογλου – Μουρατίδης (Γιαννιτσά), Κ4: 1. Κολλάρος – Τσιριγώτης – Αραμπατζίεβ – Βουδούρης (Χαλκίδα), 2. Παραδείσης – Βιδάλης – Σώρας – Κανίρης (ΝΑΣ), 3. Μπερτσουλάκης – Κολτσάκης – Μαρουλής – Τζανάκης (Χανιά).

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:Κ1: 1. Μανίκα (ΝΑΣ), 2. Παπαγεωργίου (Χαλκίδα), 3. Κορμού (Ολυμπιακός), Κ2: 1. Παρδάλη – Πουρνάρα (ΝΟΒ), 2. Νάνου – Πυθούλα (Χαλκίδα), 3. Αλειφέρη – Γέρου (Χανιά),  Κ4: 1. Συρμού – Κουτεντάκη – Παρδάλη – Πουρναρά (ΝΟΒ), 2. Αλειφέρη – Γέρου – Σαράντου – Σηφάκη (Χανιά), 3. Βεναρδάτου – Βεργανελάκη – Στάθη – Κουτσοποδιώτη (Χανιά).

ΠΑΙΔΕΣ: Κ1: 1. Αντωνίου (Χαλκίδα), 2. Φραγκεδάκης (Πόρος – Τροιζηνία), 3. Αυλωνίτης (Ολυμπιακός), C1: 1. Μαλχασιάν (Καλαμαριά), 2. Ζβεζντά (Γιαννιτσά), 3. Καρούσος (Μέθανα),  C2: 1. Μουρατίδης – Μαλχασιάν (Καλαμαριά), Κ2: 1. Τραχάνας – Αντωνίου (Χαλκίδα), 2. Χιόνης – Βαλέντης (Αργοστόλι) , 3. Παπαδόπουλος – Σώρας (ΝΑΣ), Κ4: 1. Κολλάρος – Τσιριγώτης – Τραχανάς – Αντωνίου (Χαλκίδα), 2. Παραδείσης – Γκουτιερές – Σώρας – Κανίρης (ΝΑΣ), 3. Μαινεμένος – Αυλωνίτης – Αλιφράγκης – Καλόγρηος (Ολυμπιακός).

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: Κ1: 1. Διονυσίου (Χαλκίδα), 2. Κόρμου (Ολυμπιακός), 3. Παναγιωτίδου (Τζιτζιφιές), Κ2: 1. Παπαγεωργίου – Διονυσίου (Χαλκίδα), 2. Δημητρουλάκη – Σηφάκη (Χανιά), 3. Βεναρδάτου – Βεργανελάκη (Χανιά), Κ4: 1. Στάθη – Δημητρουλάκη – Σηφάκη – Βεργανελάκη  (Χανιά), 2. Μαρούδα – Δέρβου – Αλιβιζάτου – Γαλιατσάτου (Αργοστόλι).

200μ.:
ΆΝΔΡΕΣ: Κ1: 1. Συρίγος (ΝΑΣ), 2. Αναγνωστόπουλος (Χανιά), 3. Γιαννακούλας (ΝΟΒ),  C1: 1. Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Αμοιρίδης (Καλαμαριά), 3. Σαντόβσκι (Καλαμαριά), Κ2: 1. Παπανδρέου – Παπαδάς (ΝΟΣ), 2. Τσάκωνας – Μανίκας (ΝΑΣ), 3. Μπίμπης – Διαμαντής (ΝΑΣ), C2: 1. Αμοιρίδης – Κιλιγκαρίδης (Καλαμαριά), 2. Πιτσατζής – Βερενίδης (ΙΟΘ), Κ4 :1. Καστρίσιος – Μπίμπης – Συρίγος – Τσάκωνας (ΝΑΣ), 2. Παπανδρέου – Παπαδάκης – Παπαδάς – Διόλης (ΝΟΣ), 3. Μανίκας – Κυριακούλης – Πασαδέλης – Διαμάντης (ΝΑΣ).

ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Κ1: 1.Πιπιτσούλη (ΝΑΣ), 2. Σιδέρη (Χαλκίδα), 3. Διονυσίου (Χαλκίδα), C1: 1. Καπακλή (Χαλκίδα),  Κ2: 1. Πιπιτσούλη – Μανίκα (ΝΑΣ), 2. Σκουρτανιώτη – Μπαρδακλή (Χαλκίδα), 3. Βεναρδάτου – Γέρου (Χανιά), Κ4: 1. Σκουρτανιώτη – Μπαρδακλή – Καπακλή – Πυθούλα (Χαλκίδα).

ΈΦΗΒΟΙ: Κ1: 1. Ζαχάρωβ (ΙΟΘ), 2. Βιδάλης (ΝΑΣ), 3. Συριόπουλος (Πόρος – Τροιζηνία), C1: 1. Τουρατζίδης (ΙΟΘ), Κ2: 1. Αρογιάν – Ζαχάρωβ (ΙΟΘ), 2. Βουδούρης – Αραμπατζίεβ (Χαλκίδα), 3. Μαρουλής – Κολτσάκης (Χανιά), C2: 1. Παρασκευόπουλος – Τουρατζίδης (ΙΟΘ), Κ4: 1. Παπαθανάσης – Αλωνιάτης – Αραμπατζίεβ – Βουδούρης (Χαλκίδα), 2. Μαρουλής – Κολτσάκης – Τζουγκαράκης – Τζανάκης (Χανιά).

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: Κ1: 1. Μανίκα (ΝΑΣ), 2. Πουρνάρα (ΝΟΒ), 3. Αρβανίτη (ΝΑΣ), C1: 1. Ντάμπου (Χαλκίδα), 2. Τσότσου (ΕΝΟΑ), Κ2: 1. Σύρμου – Πουρνάρα (ΝΟΒ), 2. Αλειφέρη – Σαράντου (Χανιά), 3. Βεναρδάτου – Γέρου (Χανιά), Κ4: 1. Σύρμου – Κουτεντάκη – Παρδάλη – Πουρνάρα (ΝΟΒ).

Κατηγορία: Άλλα Σπορ
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.