Ασημένιο μετάλλιο η Ελλάδα

Συντάκτης: Έφη Χρυσανθοπούλου Δημοσίευση: Παρασκευή, 10 Ιουνίου 2011 20.07

Η ελληνική ομάδα υπερπήδησης εμποδίων κατετάγη δεύτερη στον αγώνα του Κυπέλλου Εθνών.

Tη δεύτερη θέση κατέκτησε η ελληνική ομάδα στον αγώνα του Κυπέλλου Εθνών στο Παγκόσμιο Κύπελλο υπερπήδησης εμποδίων Athens CSIO-W, που διεξάγεται στο Ολυμπιακό Κέντρο Ιππασίας στο Μαρκόπουλο.

Στο ομαδικό αγώνισμα ύψους 1.50μ, οι Αλέξανδρος Φουρλής με την Capuccino, Χάνα Μυτιληναίου με την Equitta, Κρίτων Ζαφειρόπουλος με τη Vieanne και Μόνικα Μαρτίνη με την Cleopatra συγκέντρωσαν στους δύο γύρους 24 βαθμούς ποινής και πήραν τη 2η θέση. Το χρυσό μετάλλιο κατάκτησε η Ιταλία με 12 βαθμούς και το χάλκινο η Βουλγαρία με 39 βαθμούς ποινής.

Στο πρώτο σημερινό αγώνισμα των Εφήβων ύψους 1.30μ, νικητής ήταν ο Στέφανος Παπαγεωργίου με την Damina Z, με διπλή άπταιστη και χρόνο 30,15. Δεύτερος ήταν Βούλγαρος Ιβάν Κίσιοφ με τον Cassius με διπλή άπταιστη και χρόνο 32,05 και τρίτος ο Δημήτρης Μπάσδρας με τον Channel με άπταιστες και χρόνο 32,89.

Κατηγορία: Άλλα Σπορ