Κυρίαρχος ο ΝΟ Ιωαννίνων

Συντάκτης: Αγγελική Βύζικα Δημοσίευση: Σάββατο, 30 Απριλίου 2011 13.29

Δεκατρία μετάλλια, από τα οποία τα 9 είναι χρυσά, κατέκτησε ο  Ναυτικός Όμιλος Ιωαννίνων την ολοκλήρωση της πρώτης μέρας των τελικών της Α΄ φάσης του 77ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος κωπηλασίας.

 

Οι σημερινοί τελικοί των εφήβων-νεανίδων και ανδρών-γυναικών κάτω των 23 ετών, διεξήχθησαν στο Ολυμπιακό κωπηλατοδρόμιο του Μαραθώνα, με την αυλαία της διοργάνωσης θα «πέφτειι» αύριο Κυριακή, με τη διεξαγωγή των 19 τελικών στις κατηγορίες ανδρών-γυναικών και ανδρών-γυναικών ελαφρών βαρών.

Οι τρεις πρώτοι νικητές των αγωνισμάτων
Διπλό σκιφ εφήβων: 1. ΝΟΙ (Αντώνης-Μαγκλάρας) 6.52.93, 2. ΝΑΣ (Οικονομόπουλος-Αγγελόπουλος) 6.58.39, 3. ΕΝΟΑ (Μαυρίκος-Μωραΐτης) 7.04.27

Τετράκωπος μετά πηδαλιούχου: 1. ΝΟΒΑ (Λουλούδης-Χρηστομάνος-Ζαχειλας-Αργύρης) 6.56.14, 2. ΟΦΘ (Καρακαρας Μ.-Καρακαράς Β.-Κραΐτσης-Κανάκης-Χαιτίδης) 7.01.22 3. Ομ. Ερετών (Κεφαλάς-Τσελέντης-Μπακιρτζής-Μπούφης-Μπότσης) 7.05.04

Τετράκωπος άνευ νεανίδων: 1. ΝΟΘ (Κουμπλή-Καλαμαρά-Παλαιοπούλου-Καμπύλη) 7.34.48, 2. ΟΦΘ (Φίτσιου-Εμμανουηλίδου-Τερζοπούλου-Ταρενίδου) 7.54.16, 3. ΔΝΟΗ (Τσατση-Δημητρίου-Θεοδώρου-Βαγγέλη) 8.07.81

Σκιφ νεανίδων: 1. ΝΟΙ (Διαμαντή) 8.59.66, 2. ΙΟΘ (Χατζηιγνατιάδου) 9.06.30, 3. ΝΟ Αργοστολίου (Στελιανέση) 9.14.38

Δίκωπος άνευ εφήβων: 1. ΝΟΙ (Τσιάλος-Κούρος) 7.16.87, 2. ΝΟΒΑ (Λουλούδης-Χρηστομάνος) 7.21.10, 3. ΟΦΘ (Καρακαράς Μ.-Καρακαράς Β.) 7.34.54

Διπλό σκιφ νεανίδων: 1. ΝΑΣ (Σκαρπαθιωτάκη-Αγγελοπούλου) 7.58.12, 2. ΝΟ Κατερίνης (Νικολαΐδου-Μαράνη) 8.24.40, 3. ΝΟΒΑ (Ζαχείλα-Σαραφίδη) 8.27.81

Σκιφ εφήβων: 1. ΝΟΙ (Αντώνης) 7.39.10, 2.ΝΑΟ Κερκύρας (Δαφνής) 7.44.10, 3. ΕΝΟΑ (Πατρινός) 7.49.54

Δίκωπος άνευ νεανίδων: 1. ΝΟΘ (Κουμπλή-Καλαμαρά) 8.50.65, 2. ΝΕΚ (Μαντζιάρη-Ασλανίδου) 8.59.66, 3. ΝΟ Κεφαλλονιάς (Αλιβιζάτου-Γκισγκίνη) 9.17.79

Τετραπλό σκιφ νεανίδων: 1. ΝΟΙ (Διαμαντή-Νταλαμάγκα-Κολτσίδα-Τζούκα) 7.41.85, 2. ΝΟΙ (Ζυγούρα-Τσιάβου-Κασιούμη-Τζούκα) 7.50.54, 3. ΝΑΟ Καλαμαριάς (Τσήκου-Κανουτα-Κωνσταντινίδου-Δουμπλατζή) 7.54.26

Δίκωπος μετά πηδαλιούχου: 1. ΝΟΒΑ (Λουλούδης-Χρηστομάνος-Αργύρης) 8.03.13, 2. ΝΟΘ (Χατζηηλίας-Κωνσταντάς-Μπουρτζης) 8.17.12, 3. ΝΕΚ (Μαλέας-Σαββίδης-Μαντζαρης) 8.44.26

Τετράκωπος άνευ εφήβων: 1. ΝΟΒΑ (Κουσκουρίδας-Καραγεώργης-Κώστας-Ζαχείλας) 6.52.11, 2. ΝΑΟ Κερκύρας(Δάφνης-Χειμάριος-Βλάχος-Αρμενιακός) 7.01.85, 3. ΟΦΘ (Καρακαράς Μ.-Καρακαράς Β.-Κραΐτσης-Κανάκης) 7.08.10

Τετραπλό σκιφ εφήβων: 1.ΝΟΙ (Αντώνης-Τσάλιος-Κούρος-Μαγκλάρας) 6.48.09, 2. ΟΕΑΝΑΒ (Αχμέδοβ-Θωμόπουλος-Σκυλογιάννης-Σαρμπίνος) 6.52.67, 3. ΝΑΣ (Αγγελόπουλος-Αγοράς-Οικονομόπουλος-Γιαννίκος) 6.59.67.

Διπλό σκιφ ανδρών -23: 1. ΕΝΟΑ (Γιάνναρος-Πατρινός) 7.05.79, 2. ΝΑΟ Καλαμαριάς (Τραυλός-Μόρδος) 7.09.91, 3.ΝΑΟ Σαλαμίνας (Κονσόλας-Αφεντούλης) 7.18.71

Δίκωπος άνευ ανδρών -23: 1. ΝΟΙ (Λαμπρίδης-Κουτσιάφτης) 7.11.11, 2. ΝΟΙ (Σκλιβανίτης-Ναστόπουλος) 7.14.77, 3. ΝΟΙ (Νταλαμάγκας-Μανούρης) 7.17.03

Διπλό σκιφ γυναικών -23: 1. ΝΟΙ (Διαμαντή-Νταλαμάγκα) 7.58.99, 2. ΝΟΘ (Ιωάννου-Κουμπλή) 8.00.86, 3. ΙΟΘ (Θεοδότου-Χατζηιγνατιάδου)

Σκιφ ανδρών -23: 1. ΟΕΑΝΑΒ (Παπαχρήστος) 7.31.01, 2.ΝΑΣ (Αγγελόπουλος) 7.31.68, 3. ΝΟΛ (Μαγδανής) 7.49.60

Δίκωπος άνευ γυναικών -23: 1. ΝΟΚ (Σπυρίδου Α.-Σπυρίδου Κ.) 8.28.86, 2. ΝΟΙ (Διαμαντή-Νταλαμαγκα) 8.39.38, 3. ΝΟΘ (Κουμπλη-Καλαμαρά) 8.43.72

Οκτάκωπος εφήβων: 1. ΝΟΙ (Τσιάλιος-Κούρος-Αντώνης-Μαγκλάρας-Ζήσης-Παπατσίμπας-Πάνου-Βαρδάκας-Παπαλέξης) 6.32.33, 2. ΝΟΒΑ (Καντίκος-Χρηστομάνος-Λουλούδης-Καραγιώργης-Κώστας-Ζαχείλας-Λαδόπουλος-Καραβαρας-Αργύρης) 6.48.23, 3. ΝΟΘ (Κωνσταντάς-Τσιουρλης-Αθανασίου-Γραμματης-Οικονόμου-Χατζηλάμπρου-Κουτιαν-Γουίλλις-Μπουρτζης) 6.55.41

Ο πίνακας των μεταλλίων

1. ΝΟ Ιωαννίνων 9-3-1

2. ΝΟ Βόλου & Αργοναύτες 3-2-1

3. ΝΟ Θεσσαλονίκης 2-2-2

4. ΝΑΣ 1-2-1

5. ΟΕΑΝΑ Βόλου 1-1-0

6. ΕΝΟΑ 1-0-2

7. ΝΟ Καστοριάς 1-0-0

8. ΟΦΘ 0-2-2

9. ΝΑΟ Κέρκυρας 0-2-0

10.ΝΑΟ Καλαμαριάς 0-1-1

. ΝΕΚαστοριάς "ΟΡΕΣΤΕΙΑΣ" 0-1-1

. ΙΟ Θεσσαλονίκης 0-1-1

13. ΝΟ Κατερίνης 0-1-0

14. ΝΑΟ Κεφαλονιάς & Ιθάκης 0-0-1

. ΔΝΟ Ηγουμενίτσας 0-0-1

. ΝΑΟ Σαλαμίνας 0-0-1

. ΝΟ Αργοστολίου 0-0-1

. ΝΟ Λήμνου 0-0-1

. Ομ. Ερετών 0-0-1

Η πρώτη δεκάδα της βαθμολογίας:

1. ΝΟΙ 173,5

2. ΝΟΒΑ 80

3. ΝΟΘ 75

4. ΟΦΘ 65,5

5. ΝΑΣ 45,5

6. ΝΟ Κατ. 36

7. ΝΑΟΚ 32,5

8. Ομ. Ερετών 29

. ΝΑΟΚΘ 29

10. ΕΝΟΑ 27.5

Το αυριανό (1/5) πρόγραμμα των τελικών

08:00 Σκιφ ελ βαρών (γ)

08:15 Διπλό σκιφ ελ.βαρών (γ)

08:30 Σκιφ ελ.βαρών (α)

08:45 Τετράκωπος άνευ ελ. βαρών (α)

09:00 Διπλό σκιφ ελ.βαρών (α)

09:15 Τετραπλό σκιφ ελ.βαρών (α)

09:30 Τετράκωπος άνευ (γ)

09:45 Διπλό σκιφ (γ)

10:00 Τετράκωπος μετά (α)

10:15 Δίκωπος άνευ (α)

10:30 Διπλό σκιφ (α)

10:45 Σκιφ (γ)

11:00 Δίκωπος άνευ (γ)

11:15 Δίκωπος μετά (α)

11:30 Σκιφ (α)

11:45 Οκτάκωπος (γ)

12:00 Τετράκωπος άνευ (α)

12:15 Τετραπλό σκίφ (α)

12:30 Οκτάκωπος (α)

Κατηγορία: Άλλα Σπορ
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.