Αυλαία για Ταμουρίδη

Συντάκτης: Αγγελική Βύζικα Δημοσίευση: Σάββατο, 26 Μαρτίου 2011 20.09

Ο Γιάννης Ταμουρίδης ολοκλήρωσε την παρουσία του, στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ποδηλασίας πίστας, που διεξάγεται στο Άπελντορν της Ολλανδίας, με τη 15η θέση στο όμνιουμ.

Κατά τη διάρκεια της τελευταίας ημέρας του αγωνίσματος, ο Ταμουρίδης τερμάτισε στο χιλιόμετρο στην 17η θέση, με χρόνο 1:06.911.

Στο σκρατς, αντίθετα, πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, ήταν μέχρι και την τελευταία στροφή στο γκρουπ των τριών πρώτων αθλητών, αλλά  στο τέλος δεν τα κατάφερε να μείνει μπροστά και κατέλαβε την 7η θέση. Τελικά, ο Έλληνας πρωταθλητής κατέλαβε τη 15η  θέση.

Το χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα του όμνιουμ κατάκτησε ο Αυστριακός Μίκαελ Φράιμπεργκ.

Κατηγορία: Άλλα Σπορ