Πρωταγωνίστρια η Φούντα

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Δευτέρα, 21 Φεβρουαρίου 2011 17.46

Η Ζέτα Φούντα κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία εφήβων και ενηλίκων στον 1ο αγώνα Πρωταθλήματος Υπερπήδησης Εμποδίων.

Η Ζέτα Φούντα ήταν η πρωταγωνίστρια του 1ου αγώνα Πρωταθλήματος Υπερπήδησης Εμποδίων, που πραγματοποιήθηκε τελικά στο κλειστό ιπποδρόμιο του Ολυμπιακού Κέντρου Ιππασίας στο Μαρκόπουλο και όχι στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Ομίλου Μεσογείων, λόγω βροχής.

Η πρωταθλήτρια εφήβων αναδείχθηκε νικήτρια όχι μόνο στην κατηγορία της (Εφήβων ύψους 1.35μ.), αλλά και στην κατηγορία Ενηλίκων ύψους 1.40μ., όπου συμμετείχε δοκιμαστικά.
Ο επόμενος αγώνας πρωταθλήματος θα διεξαχθεί στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Ομίλου Mega Sports στη Δεκέλεια το τριήμερο 11 – 13 Μαρτίου 2011.