Αλλαγές στην αξιολόγηση

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τετάρτη, 11 Ιανουαρίου 2012 15.38

Διαφορά ονομάτων στους πίνακες αξιολόγησης για την πρώτη πεντάδα των αθλητών του πινγκ πονγκ προέκυψε για τον μήνα Δεκέμβριο.

Τους τελευταίους πίνακες αξιολόγησης, που αφορούν στο 2011, ανακοίνωσε η Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Δεν προέκυψαν αλλαγές σε αθλητές και αθλήτριες, που είναι στα νούμερο 1, ωστόσο υπάρχουν τέσσερις μετακινήσεις στην πρώτη 5άδα σε ισάριθμες κατηγορίες. Στις δύο από αυτές περιλαμβάνεται ο 18άχρονος αθλητής του Α.Ο. Πεύκης Γιάννης Παπαδάκης. Για τον μήνα Δεκέμβριο υπολογίστηκαν τα διασυλλογικά πρωταθλήματα, το αναπτυξιακό τουρνουά της Πάτρας και οι προκριματικοί εφήβων-νεανίδων σε ομαδικό και ατομικό.

Στον πίνακα των ανδρών κατ’ αρχάς, βρέθηκε λίγο πιο ψηλά ο Τάσος Ρηνιώτης (στο 4 από το 5 του Νοεμβρίου) και πήρε τη θέση του Κώστα Λαγογιάννη (στο 5 από 4).

Στους Νέους άνδρες ανέβηκε μία θέση και μπήκε στην πρώτη 5άδα ο Γιάννης Παπαδάκης και άφησε έξω από αυτή τον Κωνσταντίνο Αγγελάκη της Προόδου (στο 6 από 5). Στις κορασίδες υπήρξε η ίδια ακριβώς μεταβολή με τη Γεωργία Χατζηλυγερούδη να πηγαίνει στο νούμερο 5 και να βγάζει από την 5άδα την Χριστιάνα Κανάρη του ΑΣΕΑ Καβάλας (6 από 5). Επίσης, ο Παπαδάκης έχει βαθμολογική βελτίωση και στους εφήβους, όπου…άλλαξε θέση με τον Αγγελάκη (είναι τώρα στο 3 και το 4 αντίστοιχα).

Στις πρώτες 15 θέσεις των πινάκων καταγράφηκαν ακόμα τέσσερις αξιοσημείωτες αλλαγές:

Ο 13χρονος Νίκος Αντωνιάδης του Α.Κ. Ζωγράφου μπήκε στην πρώτη 10άδα των Νέων ανδρών (είναι στο νούμερο 10 από το 11). Ομοίως ο Λευτέρης Σβαρνάς του Πέρα Θεσσαλονίκης βρέθηκε στην πρώτη 15άδα των παίδων (15 από 16) και ο Φώτης Αρβανίτης της Α.Ε.Ν. Κηφισιάς  στη 10άδα των παμπαίδων (10 από 11). Επίσης, ο Σπύρος Τσιτζιλώνης του ΜΑΣ «ο Ολυμπιακός» Άσσου Κορινθίας μετακινήθηκε στο νούμερο 13 των παμπαίδων από το 16 του Δεκεμβρίου.

Οι πέντε πρώτοι σε κάθε κατηγορία με τις θέσεις τους στον προηγούμενο πίνακα είναι οι ακόλουθοι:

Άνδρες:

1. («) Κώστας Παπαγεωργίου (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

2. («) Ντανιέλ Τσιόκας (Επιτραπέζια Αντισφαίριση Βόχας)

3. («) Γιώργος Φραγκούλης (Α.Ο. Ταταύλα)

4. (5.) Τάσος Ρηνιώτης (ΑΟ Αμφιθέας)

5. (4.) Κώστας Λαγογιάννης (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

Γυναίκες:

1. («) Κατερίνα Ντουλάκη (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

2. («) Φενγκ Γιάο Γιάο (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

3. («) Χριστίνα Φίλη (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

4. («) Λάουρα Νικουλάε (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)

5. («) Αγγελίνα Παπαδάκη (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)

Νέοι άνδρες:

1. («) Γιώργος Φραγκούλης (Α.Ο. Ταταύλα)

2. («) Στέφανος Μανουσώφ (Α.Ο. Ταταύλα)

3. («) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Πεύκης)

4. («) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Πεύκης)

5. (6.) Γιάννης Παπαδάκης (Α.Ο. Πεύκης)

Νέες γυναίκες:

1. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

2. («) Ελένη Γεωργιάδου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

3. («) Αλίκη Κιούφη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

4. («) Καλλιόπη Σωτηροπούλου-Πεσιρίδου (ΧΑΝ Θεσσαλονίκης)

5. («) Δήμητρα-Θωμαϊς Τσεκούρα (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)

Νέοι:

1. («) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Πεύκης)

2. («) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Πεύκης)

3. (4.) Γιάννης Παπαδάκης (Α.Ο. Πεύκης)

4. (3.) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Α.Σ. Η Πρόοδος)

5. («) Αλέξανδρος Μητρόπουλος (Α.Ο. Ηράκλειο 2001)

Νεάνιδες:

1. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

2. («) Ελένη Γεωργιάδου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

3. («) Αλίκη Κιούφη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

4. («) Δήμητρα-Θωμαϊς Τσεκούρα (ΑΕ Αθηνά Μαγκουφάνας)

5. («) Γεωργία Ζαβιτσάνου (Φοίνικες Γλυφάδας Πάτρας)

 

Παίδες:

1. («) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Α.Σ. Η Πρόοδος)

2. («) Νίκος Αντωνιάδης (Α.Κ. Ζωγράφου)

3. («) Ηλίας Μιχαηλίδης (Άρης Νικαίας)

4. («) Ανδρέας Τσόπελας (Α.Κ. Ζωγράφου)

5. («) Κωνσταντίνος Σγουρόπουλος (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)

Κορασίδες:

1. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (ΑΟ Φοίνιξ Αγίας Σοφίας Πειραιά)

2. («) Θάλεια Κορδούτη (Α.Ο. Πεύκης)

3. («) Φιλία Εμίρη (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)

4. («) Νίκη Μπρισκόλα (Α.Ο. Πεύκης)

5. (6.) Γεωργία Χατζηλυγερούδη (Α.Σ. Πέρα 2005)

Παμπαίδες:

1. («) Στράτος Δαμιανής (Α.Σ. Πέρα 2005)

2. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (ΓΑΣ Ελευσίς)

3. («) Βασίλης Αντωνιάδης (Α.Σ. Πέρα 2005)

4. («) Νίκος Σωτηρίου (Επιτραπέζια Αντισφαίριση Βόχας)

5. («) Νίκος Βλαχάκης (Α.Ο. Καρέα)

Παγκορασίδες:

1. («) Κριστίν Σεβνταγιάν (ΑΟ Καρέα)

2. («) Αλεξάνδρα Τουντάκωβα (Ρουφ 80)

3. («) Βασιλική Τζίμου (Π.Α.Σ. Εχέδωρος)

4. («) Ελένη Σοφρά (ΑΟΣ Τελαμών)

5. («) Έλλη Φίσερ (Α.Ο. Άρης 2006)

Κατηγορία: Άλλα Σπορ
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.