ΑΟΝΑ και ΕΟΣ Αχαρνών πρωταθλητές Ν. Ελλάδας

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τρίτη, 29 Νοεμβρίου 2011 13.39

Ο ΑΟΝ Αργυρούπολης στις κορασίδες και ο ΕΟΣ Αχαρνών στους παίδες πήραν τους τίτλους στο διασυλλογικό πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων Β' Νοτίου Ελλάδας στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέντη.

Ο ΑΟΝ Αργυρούπολης, συγκέντρωσε τρία χρυσά και δύο ασημένια μετάλλια  και ο αχαρναϊκός σύλλογος τρία χρυσά, ένα ασημένιο και δύο χάλκινα μετάλλια. 
Ο ΑΟΝΑ κατέκτησε την πρώτη θέση και στη γενική κατάταξη με συνολικά 32 βαθμούς, πέντε περισσότερους από τον ΕΟΣ Αχαρνών, ενώ στην τρίτη θέση βρέθηκε με 18 βαθμούς βρέθηκε ο Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων.

Ο ΑΟΝ Αργυρούπολης, συγκέντρωσε τρία χρυσά και δύο ασημένια μετάλλια  και ο αχαρναϊκός σύλλογος τρία χρυσά, ένα ασημένιο και δύο χάλκινα μετάλλια.

Ο ΑΟΝΑ κατέκτησε την πρώτη θέση και στη γενική κατάταξη με συνολικά 32 βαθμούς, πέντε περισσότερους από τον ΕΟΣ Αχαρνών, ενώ στην τρίτη θέση βρέθηκε με 18 βαθμούς βρέθηκε ο Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β`

-30 κιλά

1. Αγάπη Κακαλέτρη (Καλαμάτα ΑΣ)

-33 κιλά

1. Βαλεντίνα Γκόγκουα (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Ειρήνη Κοσμίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Ευσταθία Καρπαθάκη (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)

3. Μαρία Δημητροπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)

-36 κιλά

1. Διονυσία Τζιώτη (ΑΕ Πετρούπολης)

2. Κατερίνα Αλεξοπούλου (Ολύμπιος ΓΣ)

-39 κιλά

1. Μαριάνθη Σκορδά (ΠΚ Βορείων Προαστείων)

2. Άννα Λεντούδη (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Σαββίνα Δρυ (Κάλυμνος ΑΣ)

3. Ιωάννα Ζαφείρη (Μαχητής Βύρωνα)

-42 κιλά

1. Χριστίνα Μαυροκεφαλού (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Εύα Θεοδώρου (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Αθανασία Χριστοπούλου (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

-45 κιλά

1. Βασιλική Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

2. Αριστέα Δασκαλάκη (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Χριστίνα Πίττα (Πανιώνιος ΓΣ)

3. Ιωάννα Θεοδώρου (Ολύμπιος ΓΣ)

-48 κιλά

1. Μίνα Ρίκεν (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Έρικα Μπάλιου (Κέντρο Πολεμικών Τεχνών)

3. Αναστασία Αλιφέρη (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

-52 κιλά

1. Κωνσταντίνα Αθανασούλα (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Μαρίνα Δουμάνη (Φλόγα Ρόδου)

3. Κατερίνα Λέντζου (Εύαθλος ΑΣ)

3. Κατερίνα Θεοδωρακοπούλου (ΑΕ Πετρούπολης)

-57 κιλά

1. Άννα-Χαρά Τασάκου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Μαρία Σπυροπούλου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Αθηνά Σκορδάκη (ΠΚ Βορείων Προαστείων)

3. Άνια Κοκολους (ΑΕ Πετρούπολης)

+57 κιλά

1.Άννα Κόντου (ΑΟ Ιλίου)

ΠΑΙΔΕΣ B`

-30 κιλά

1. Γιώργος Ρισκόφ (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Στέφανο Γιαννόπουλος (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Γιώργος Ρίγας (ΝΟ Καρύστου)

-33 κιλά

1. Ρέιτ Ματί Γεωργούλας (Νικηφόρος Ανατολής)

2. Σωτήρης Παραγιός (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Κωνσταντίνος Σπυρόπουλος (ΑΣ Ηλείας)

3. Δημήτρης Κιρκορίδης (ΑΕ Πετρούπολης)

-36 κιλά

1. Σάββας Εκουτσίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Δημήτρης Βαζελάκης (Πανιώνιος ΓΣ)

3. Στυλιανός Σαραντέλης (Εθνικός ΓΣ)

3. Γιώργος Σταμούλης (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

-39 κιλά

1. Ευάγγελος Χρυσομάλλης (Αττικός ΑΟ)

2. Αντώνης Τσαούσογλου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

3. Αντώνιος Ποπόφ (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Δημήτρης Παρθένης (ΕΟΣ Αχαρνών)

-42 κιλά

1. Τόλης Φώτης (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

2. Ιωάννης Στρατούλιας (Εθνικός ΓΣ)

3. Γιώργος Σιαμουρέλης (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Ιωάννης Μακαρίδης (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

-45 κιλά

1. Γρηγόρης Ντανατσίδης (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

2. Πέτρος Γεωργούλας (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

3. Πέτρος Ζαχόπουλος (Πολυδάμας Αγ.Παρασκευής)

3. Αθανάσιος Αρβανίτης (Πανιώνιος ΓΣ)

-48 κιλά

1. Γκεράλντι Μπεσίκου (ΝΟ Καρύστου)

2. Λάμπρος Νικολάου (Ολύμπιος ΓΣ)

3. Άρης Σοπιλίδης (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

3. Κώστας Ζαχαριουδάκης (Ολύμπιος ΓΣ)

-51 κιλά

1. Νίκα Μελικσισβίλι (Αετός Καυκάσου)

2. Λεόντιος Τσακλίδης (Εθνικός ΓΣ)

3. Νίκος Κωνσταντίνου (ΑΕ Πετρούπολης)

3. Χαράλαμπος Καρατζάς (Περσέας)

-55 κιλά

1. Αλέξανδρος Πατινιώτης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

2. Διονύσης Τζουγανάτος (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

3. Αναστάσιος Ζαφείρης (Μαχητής Βύρωνα)

-60 κιλά

1. Γιώργος Ταμβάκος (Αττικός ΑΟ)

3. Αλέξης Γκαρακλίδης (Φιλαθλητικός Ηρακλείου)

3. Χρήστος Καρασαββίδης (Ηρακλής Αχαρνών)

+60 κιλά

1.Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος (ΕΟΣ Αχαρνών)

2. Γιώργος Πασαλίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)

3. Αλέξανδρος Παπαδόπουλος (Ηρακλής Αχαρνών)

3. Δημήτρης Κόλλιας (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

2. Γιώργος Παπουτσάκης (ΑΟΝ Αργυρούπολης)

Κατηγορία: Άλλα Σπορ
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.