Το πρόγραμμα των Νέων ανδρών

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Πέμπτη, 17 Φεβρουαρίου 2011 19.59

Από τις 25 έως τις 27 Φεβρουαρίου θα διεξαχθεί η β’ φάση του πρωταθλήματος Νέων ανδρών στο πόλο σε Βόλο, Λάρισα και Αττική.

Τριήμερο αγωνιστικής δράσης από τις 25 έως τις 27 Φεβρουαρίου για τους Νέους άνδρες στο πόλο. Σε Λάρισα, Βόλο και Αττική θα διεξαχθούν οι τέσσερις Όμιλοι της Β’ Φάσης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

B' Φ Α Σ Η

1. Όμιλος Λάρισας (κολυμβητήριο Λάρισας)

Παρασκευή 25/2: 18:00 Ηρακλής – Λάρισα, 19:00 ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός.
Σάββατο 26/2: 12:00 Λάρισα – ΠΑΟΚ, 13:00 Κέρκυρα – Ηρακλής, 19:00 Πανσερραϊκός – Λάρισα, 20:00 ΠΑΟΚ – Κέρκυρα.
Κυριακή 27/2: 09:00 Κέρκυρα – Πανσερραϊκός, 10:00 Ηρακλής – ΠΑΟΚ, 14:00 Λάρισα – Κέρκυρα, 15:00 Πανσερραϊκός – Λάρισα.

2. Όμιλος Βόλου (κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας)

Παρασκευή 25/2: 20:00 Ολυμπιακός – Νηρέας Λαμίας, 21:00 ΟΥΚ Βόλου – Καρδίτσα.
Σάββατο 26/2: 11:00 Καρδίτσα = Ολυμπιακός, 12:00 Παναθηναϊκός - ΟΥΚ Βόλου,
18:00 Νηρέας Λαμίας – Καρδίτσα, 19:00 Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός.
Κυριακή 27/2: 10:00 Παναθηναϊκός – Νηρέας Λαμίας, 11:00 ΟΥΚ Βόλου – Ολυμπιακός, 16:00 Καρδίτσα – Παναθηναϊκός, 17:00 Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου.

3. Α’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης)

Παρασκευή 25/2: 21:30 Πανιώνιος – Ρέθυμνο.
Σάββατο 26/2: 12:00 ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος, 13:00 Βουλιαγμένη - Π. Φάληρο, 21:00 Ρέθυμνο - ΝΕ Πατρών.
(κολυμβητήριο Αλίμου)
Σάββατο 26/2: 21:00 Πανιώνιος – Βουλιαγμένη
(κολυμβητήριο Βουλιαγμένης)
Παρασκευή 25/2: 21:00 Π. Φάληρο - ΝΕ Πατρών
Κυριακή 27/2: 09:30 Βουλιαγμένη – Ρέθυμνο, 10:30 Π. Φάληρο – Πανιώνιος, 16:30 Ρέθυμνο – Παλαιό Φάληρο, 18:00 ΝΕ Πατρών – Βουλιαγμένη.

4. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Γλυφάδας)

Παρασκευή 25/2: 20:00 ΝΟ Πατρών – Γλυφάδα, 21:00 Χανιά – Ποσειδών Ιλ.
Σάββατο 26/2: 12:30 Ποσειδών Ιλ. - ΝΟ Πατρών, 13:30 Χίος – Χανιά, 18:30 Γλυφάδα – Ποσειδών Ιλ., 19:30 ΝΟ Πατρών – Χίος.
Κυριακή 27/2: 09:30 Χίος – Γλυφάδα, 10:30 Χανιά – ΝΟ Πατρών, 15:30 Ποσειδών Ιλ. – Χίος, 16:30 Γλυφάδα – Χίος.

Γ’ ΦΑΣΗ - ΤΕΛΙΚΗ 18 - 20 ΜΑΡΤΙΟΥ

Προκρίνονται στην Γ΄ Φάση οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, σύνολο: οκτώ ομάδες.
Θα σχηματιστούν δυο όμιλοι των τεσσάρων ομάδων, έκαστος.
Μετά το τέλος των εντός των ομίλων αγώνων, οι αγώνες θα διεξαχθούν ως εξής:
• ο 1ος του Α’ ομίλου με τον 2ο του Β’ ομίλου (Αγώνας Α)
• ο 1ος του Β’ ομίλου με τον 2ο του Α’ ομίλου (Αγώνας Β)
• ο 3ος του Α’ ομίλου με τον 3ο του Β’ ομίλου για την (5η - 6η θέση).
• ο 4ος του Α’ ομίλου με τον 4ο του Β’ ομίλου για την (7η - 8η θέση).

Οι νικητές του αγώνα Α και αγώνα Β, θα αγωνιστούν στον Μεγάλο Τελικό (1η - 2η θέση).
Οι ηττημένοι του αγώνα Α και αγώνα Β, θα αγωνιστούν στον Μικρό Τελικό (3η - 4η θέση).
Η κλήρωση για την Τελική Φάση θα διεξαχθεί την Τετάρτη 2 / 3 / 11 και ώρα: 13:30

Κατηγορία: Ερασιτεχνικό Πόλο
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.