Μικτή Μακ/νίας-Μικτή Δωδ/νήσων 2-1

Το Onsports βρίσκεται στο «Γ. Καραϊσκάκης»  και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ των ομάδων Νέων της Μικτής Μακεδονίας και της Μικτής Δωδεκανήσου.

Το παρών στο φαληρικό γήπεδο δίνει ο πρόεδρος της ΕΠΟ, Σοφοκλής Πιλάβιος.

Η ομάδα της νέων της ΕΠΣ Μακεδονίας κατέθεσε λουλούδια ως φόρο τιμής για τους νεκρούς της Θύρας 7.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Μακεδονία: Περπερίδης, Καρατζιάς, Κοζαντίδης,Κανίδης, Κόλτσης, Τσιμτσιρίδης, Μυλωνάς, Κελπρερίδης,
Μολυβάς, Τσιμίκας, Μουρτεσίδης.

Δωδεκάνησα: Χατζηκλειδαράς, Χατζηβασίλης, Χατζηπαναγιώτης, Γιακοβασιλείου, Ζουγανέλης, Κούκας, Καμπούρης, Παπουτσογιαννόπουλος, Γενιμαχλελής, Βούρος , Κούτρης.

13:00 Mόλις ξεκίνησε το παιχνίδι.

13:27 Αλλαγή για την ομάδα της Μακεδονίας. Βγήκε ο Κανίδης και μπήκε ο Λιάρος στο 19'.

13:34 Kίτρινη κάρτα ο Κελτρενίδης στο 30'.

13:35 Γκολ για την Μακεδονία. Ο Μυλωνάς ανοίγει το σκορ για την ομάδα του στο 32'  με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

13:39 Γκολ για τα Δωδεκάνησα. Ο Κούτρης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-1.

13:45 Δεύτερη αλλαγή για την Μακεδονία. ΟΤσιμτσιρίδης βγήκε και μπήκε ο Τοπζουλίδης.

13:50 Κίτρινη κάρτα για τον Διακοβασιλείου στο 45'.

13:51 Λήξη πρώτου ημιχρόνου με το σκορ να βρίσκεται στο 1-1.

To παρών στο γήπεδο δίνουν οι Γκέραρντ,  Σαβέφσκι,  Μπρατσόλης.

14:03 Mόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο στάδιο Γ. Καραϊσκάκης.

14:16 Αλλαγή για τα Δωδεκάνησα. Ο Καμπούρης βγήκε και μπήκε ο Χατζηνικολάου (57').

14:26 Αλλαγή για την Μακεδονία. Βγήκε ο Τσιμίκας και μπήκε ο Πρεμέτης (65').

14:31 Ευκαιρία για την Μακεδονία. Σουτ ο Ποζαντίδης (73').

14:32 Αλλαγή για τα Δωδεκάνησα. Ο Παπουτσογιαννόπουλος βγήκε και έδωσε την θέση του στον Κατσάρα.

14:38 Μεγάλη ευκαιρία για τα Δωδεκάνησα. Ο Κούτρης μπήκε στην περιοχή, έδωσε πάσα στον Γενημαχλελή αλλά αυτός δεν μπόρεσε να νικήσει τον Περπερίδη στο (81').

14:45 Γκολ για την Μακεδονία στο 86' μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουτεσίδη.

14:47 Αλλαγή για τα Δωδεκάνησα. Βγήκε ο Χατζηκλειδαράς και μπήκε ο Βούρος.

14:50 Μόλις ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο Φάληρο. Κυπελλούχος η ομάδα Νέων της Μακεδονίας με τελικό σκορ 2-1.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ