Νικητές οι Μακεδόνες

Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο η Μακεδονία επικράτησε 3-2 της Δράμας  στον τελικό του πανελληνίου πρωταθλήματος μικτών ομάδων.

Πιο δυνατά μπήκε στο ματς η ομάδα από την Περιφέρεια της Δράμας ελέγχοντας από την αρχή το ρυθμό του αγώνα και δημιουργώντας φάσεις στην άμυνα της Μακεδονίας.

Οι Δραμινοί έχοντας στο νεαρό Δημήτρη Κονταξη ως κύριο εκφραστεί των επιθετικών τους προσδοκιών άνοιξαν το σκορ στο 14’. Ο Κονταξής από το ύψος της μεγάλης περιοχής με σουτ άνοιξε το σκορ για να έρθει στο 30' ο Ορφανίδης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ να κάνει το 2-0. Με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι μικροί της Μακεδονίας μπήκαν… και το μάτι τους γυάλιζε κάτι που φάνηκε από πολύ νωρίς στο ματς, καθώς στο 48’ Κτιστόπουλος  μείωσε για τους Μακεδόνες, οι οποίοι έξι λεπτά αργότερα με τον Μουρατίδη έφεραν το ματς στα ίσα.

Η ομάδα της Δράμας πήγε να αντιδράσει με τον Κονταξή να περνάει όλη την άμυνα της Μακεδονίας, ωστόσο να μην μπορεί να βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ. Οτι δεν κατάφερε ο Κονταξής το πέτυχε για λογαριασμό της Μακεδονίας ο Κτιστόπουλος ολοκληρώνοντας την ανατροπή για την ομάδα του και διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Θυμηθείτε της εξέλιξη του αγώνα ΕΔΩ.

Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Κεκλεισμένων των θυρών το Παναθηναϊκός-Άρης λόγω του νέου νόμου
Δωρεάν ταξίδια* αξίας 1.000 ευρώ στο opaponline.gr – Έως την Κυριακή οι συμμετοχές
Κύπελλο Ελλάδας: Άναψε «πράσινο» για τελικό με κόσμο ο Αχιλλέας Μπέος - Διαφωνία για τον αριθμό
Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS