Μεικτή Δράμας-Μεικτή Μακεδονίας 2-3

Το Onsports βρίσκεται στο «Γ. Καραϊσκάκης» και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ Μεικτών Περιφέρειας Δράμας-Μεικτών  Περιφέρειας Μακεδονίας.

Ο τελικός αγώνας πανελληνίου πρωταθλήματος ελληνικών ομάδων παίδων ξεκινάει στις 10:30.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Μεικτή Περιφέρειας Δράμας: Ηλιάδης, Χατζηλαζαρίδης, Δημητριάδης, Τσιαχίδης, Νικολαϊδης, Βάντσης, Σάλπης, Κονταξής, Χρήστου, Ορφανίδης, Τσανακτσόγλου.

Μεικτή Περιφέρειας Μακεδονίας: Καλατζής, Βασιλούδης, Τσιμίκας, Κουτσαβασίλης, Γιακόπουλος, Σιδηρόπουλος, Μουρατίδης, Κτιστόπουλος, Βακιρτζής, Μιτσιούδης , Τριγώνης.

10:22 Το παρών στο γήπεδο δίνει ο Μπατίστα για λογαριασμό της ΑΕΚ προκειμένου να τεστάρει κάποια ταλέντα που ενδιαφέρουν την Ένωση.

10:31 Μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι…

10:44 Γκολ για την περιφέρεια Δράμας! Σκόρερ ο Κονταξής με σουτ στο 14'.

10:59 Σημαντική ευκαιρία για την περιφέρεια Δράμας. Ο Κονταξής μετά από πάσα του Χρήστου βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά δεν κατάφερε κάνει το 2-0.

11:01 Γκολ για την περιφέρεια Δράμας. Στο 30' ο Ορφανίδης έκανε το 2-0 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

11:07 Ευκαιρία για την Δράμα. Σουτ του Λαζαρίδη από περίπου 40 μέτρα το οποίο πέρασε λίγα μέτρα έξω από το αριστερό δοκάρι του Καλατζής.

11:11 Mόλις ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο που διήρκησε 40 λεπτά με την Δράμα να προηγείται με σκορ 2-0.

11:24 Mόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Φάληρο.

11:26 Αλλαγή για την ομάδα της Μακεδονίας στο 41'. Βγήκε ο Μητσιούδης και μπήκε ο Πασχαλίδης,.

11:27 Ο Πασχαλίδης δημιύργησε την πρώτη ευκαιρία για την ομάδα της Μακεδονίας. Μπήκε στην περιοχή, προσπέρασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά τοπλασέ που έκανε πέρασε λίγο άουτ.

11:32 Γκολ για την Μακεδονία. Σκόρερ ο Κτιιστόπουλος με σουτ στο 50'.

11:33 Aλλαγή για την Δράμα. Βγήκε ο Χρήστου και μπήκε ο Κεσόπουλος στο 51'.

11:38 Γκολ για την Μακεδονία.Μουρατίδης ο σκόρερ με σουτ μέσα από την περιοχή στο 54'.

11:39 Αλλαγή για την Δράμα. Βγήκε ο Δημητριάδης και μπήκε ο Μπαξεβανίδης.

11:43 Γκολ για την Μακεδονία. Σκόρερ ο Κτιστόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 59'. Πλήρης ανατροπή σκηνικού για τους Μακεδόνες.

11:53 Αλλαγή για την Δράμα.Βγήκε ο Κιαχίδης και μπηκε ο Δελλής στο 69'.

12:07 Μόλις ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο Γ. Καραϊσκάκης. Νικητής της αναμέτρησης οι νέοι της Μακιεδονίας με σκορ 2-3.