Στο 1-1 έμειναν Πανιώνιος και ΠΑΣ

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Πανιώνιος και ΠΑΣ Γιάννινα σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας, που έγινε στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τον Πανιώνιο να είναι καλύτερος στο πρώτο 45λεπτο και τον ΠΑΣ Γιάννινα στο δεύτερο. Ωστόσο, τα δύο γκολ σημειώθηκαν στα τελευταία λεπτά της φιλικής αναμέτρησης.

Αν και ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος, δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί και να πετύχει κάποιο γκολ. Ηταν καλός στο δημιουργικό κομμάτι, έκανε ευκαιρίες, αλλά του έλειψε η τελική προσπάθεια.{textlink}

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στον ΠΑΣ, ο οποίος στο 51' κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Κεϊτά από τον Τσότσαλιτς. Ωστόσο, ο Σιδεράκης απέκτουσε την εκτέλεση του Μπακαγιόκο.

Οι «κυανέρυθροι» άνοιξαν το σκορ στο 87' με πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Κβιρκβέλια, ενώ ο ΠΑΣ έφτασε στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις και πιο συγκεκριμένα στο 93' με ωραίο σουτ του Γεωργίου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παναγόπουλος (46' Σιδεράκης), Τσότσαλιτς, Σιόβας, Κβιρκβέλια, Γιόνσον, Σάμαρης (82' Κούρντι), Όμο (46' Ριέρα), Κουμορτζί (74' Μπούζας), Γουνδουλάκης (61' Αναστασόπουλος), Οκόγιε (46 Εστογιάνοφ), Τζον (61' Κολοβός).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Φεγκρούς (61' Ταμπάσης), Πάντος (78' Οικονόμου), Μπουζίντ (58' Τζημόπουλος), Κώτσιος, Μιχαήλ, Κεϊτά (67' Γεωργίου), Πατσατζόγλου (60' Λίλα), Κυριάκος (53' Μπεσέρα), Τζάνης (53' Ανδράλας), Μπακαγιόκο (58' Κουέβας), Ντε Βισέντι (74' Βίλα).

To Onsports βρέθηκε στη Νέα Σμύρνη και θα σας μετέφερε LIVE την εξέλιξη του φιλικού παιχνιδιού ανάμεσα στις δύο ομάδες της Super League.