«Μοιρασιά» στο Περιστέρι!

Στο «λευκό» 0-0 έμειναν Ατρόμητος και Αστέρας Τρίπολης το απόγευμα της Κυριακής στο Περιστέρι για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να παρουσιάζονται πιο καλοί στο πρώτο μέρος, εν αντιθέσει με την... επανάληψη, που οι Αρκάδες θα μπορούσαν να είχαν πάρει το «διπλό».

Η πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης ήταν για τον Αστέρα Τρίπολης, όταν στο 23’ ο Ουριμπάρι έκανε το δυνατό σουτ, αλλά ο Μιχαηλίδης «απογειώθηκε» στην δεξιά πλευρά και έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Η... απάντηση για τον Ατρόμητο ήρθε στο 29’ όπου ο Αναστασάκος βρήκε τον Σαγκανόφσκι, αυτός με τη... μία έδωσε στον Καμαρά, που μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε το σουτ, αλλά ο Ντεγκρά με τα ακροδάχτυλα έδιωξε σε κόρνερ.

Δύο λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Καμαρά έκανε την μπαλιά στον Νάστο, αυτός μπήκε στην περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν απογοητευτικό, μια και η μπάλα πέρασε... πλάγιο άουτ.

Στο 35’ ο Αστέρας Τρίπολης απείλησε για τελευταία φορά στο πρώτο ημίχρονο, με τον Φρανκού, που έκανε το σουτ, από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Μιχαηλίδης ήταν στην σωστή θέση και μπλόκαρε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πίεσε για να πετύχει ένα τέρμα. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι άφηναν κενούς χώρους στα μετόπισθεν, όπου ο Αστέρας προσπάθησε να εκμεταλλευτεί.

Μάλιστα, στο 72’ οι Ακράδες έχασαν σημαντική ευκαιρία να προηγηθούν, όταν ο Ροτζέριο βγήκε στην αντεπίθεση, έδωσε στον Λαδάκη από τα αριστερά, αυτός έκανε το σουτ, αλλά ο Μιχαηλίδης με τα ακροδάχτυλα έδιωξε σε κόρνερ.

Δύο λεπτά αργότερα και πάλι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με αξιώσεις στην περιοχή του Μιχαηλίδη, αλλά ο Ουντότσι, αν και βρέθηκε απέναντι στον πορτιέρο του Ατρόμητου, έπεσε για πέναλτι, με τον διαιτητή να του δείχνει την κίτρινη κάρτα.

Στο 81’ ο Αστέρας απείλησε για μία ακόμα φορά, όταν ο Ροτζέριο κινήθηκε στον άξονα, βρέθηκε στο ύψος της περιοχής, έκανε το δυνατό σουτ, αλλά ο Μιχαηλίδης ήταν στην σωστή θέση και μπλόκαρε.

Παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα πατώντας εδώ

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους