Νίκη για τους νέους

Φιλική νίκη με 3-0 επί του Βυζαντίου Κοκκινοχώματος πέτυχε η Καβάλα, σε ένα ματς που αγωνίστηκαν οι παίκτες της ομάδας νέων.

Παράλληλα, ο Βαγγέλης Γούτης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και κάποιους ποδοσφαιριστές, οι οποίοι προέρχονται από ερασιτεχνικές ομάδες της περιοχής και δοκιμάζονται για τη δεύτερη ομάδα.

Όσον αφορά στο φιλικό, τα γκολ της Καβάλας πέτυχαν οι Αυλωνίτης στο 30', Χρ. Ελευθεριάδης στο 42' και Δρόσος στο 63'.

ΚΑΒΑΛΑ: Καγκελίδης, Ντανίλο, Αυλωνίτης, Βλάχος, Χρ. Ελευθεριάδης, Δρόσος, Γκόβας, Γιάννου, Μαυροβασίλης, Ντομί, Μανούκα.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Δημητριάδης, Νικολαΐδης, Κάμπατζης, Μπάμπος, Σάσσος.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ: Παπαζούδης, Θ. Παπαδόπουλος, Καζαντζίδης, Ιωαννίδης, Θ. Φωτόπουλος, Χ. Φωτόπουλος, Γεωργαντέλης, Μπατάκογλου, Λώλη, Μελισσός, Χαραλαμπίδης.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ζαρωτιάδης, Περίσνακα, Κόλα, Αρσονιάδης, Βασιλειάδης, Σούζος.

Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Τα δεδομένα για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς
Η τραγωδία της Superga που διέλυσε τη μεγάλη Τορίνο (videos+photos)