Φιλική ήττα με συμπεράσματα

Ο Τάκης Λεμονής είχε ακόμη μια ευκαιρία να δει αγωνιζόμενους τους παίκτες της ομάδας νέων του Πανιώνιου, στη φιλική ήττα με 1-0 από τον Απόλλωνα Σμύρνης, στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης.

Παράλληλα, ο προπονητής των «κυανέρυθρων» δοκίμασε σε ακόμη ένα φιλικό ματς τον 19χρονο αριστερό μπακ, Σίμο Ρουμπουλάκο, ο οποίος δείχνει καλά στοιχεία.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Τσιλιγγίρης στο 33', ενώ δοκάρι για τον Απόλλωνα είχε στο 80' ο Σούφλας.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Α' Ημίχρονο): Ανέστης, Κούρος, Διαμαντόπουλος, Πάντος, Ρουμπουλάκος, Κλης, Κάρδαρης, Τσουβαλτζίδης, Σμυρλής, Βλάχος, Λουκίνας.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Β' Ημίχρονο): Στρακόσια, Καμπούρης, Μιμηγιάννης, Μάκος, Τασιούλας, Πολλάλης, Αράπογλου, Ντούνης, Χατζησάββας, Σπανός, Σταματής.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Ντούσης, Στρόμπουλος, Κυργιάς, Καραδέμητρος, Ρούσσης, Κωνσταντίνου, Κατράνας, Μπούμπας, Αλμπάνης, Τσιλιγγίρης, Κρουσταλλέλης.
Επαιξαν και οι: Βλάχος, Λαζανάς, Σουλελές, Μπούκας, Τσούκαλος, Συρίγος, Βασιλείου, Σούφλας.

Η ομάδα νέων του Πανιώνιου θα αντιμετωπίσει την Παρασκευή (27/5) στις 17:00 στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης τον Εθνικό Αστέρα.

Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου