Δασκαλάκης-Σηφάκης 0-0

Με πρωταγωνιστές τους τερματοφύλακες τους,  Εργοτέλης και Άρης έμειναν στο 0-0, σε ένα παιχνίδι που είχε πολλές ευκαιρίες.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε δυναμικά με τον Εργοτέλη να χάνει την πρώτη  ευκαιρία του αγώνα στο 1ο λεπτό με σουτ του Φραγκουλάκη. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν στο 6ο λεπτό, καθώς ο Τσινιάρης ακύρωσε γκολ του Τόχα, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μίτσελ, καθώς υπόδειξε επιθετικό φάουλ του Φατί στον Τζούνιορ.
Μετά από τέσσερα λεπτά ήρθε η μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, όταν σε τετ α τετ του Χαβίτο, ο Δασκαλάκης έδιωξε σε κόρνερ. Στο 20ο λεπτό είχαμε την απάντηση του Εργοτέλη με τον Βερπακόφσκιτς, όταν ο Λετονός δεν μπόρεσε μέσα από την περιοχή να νικήσει τον Σηφάκη. Η τελευταία ευκαιρία του πρώτο ημιχρόνου ανήκει στην ομάδα της Θεσσαλονίκης με τον Πορτίγια να βρίσκεται μόνος του απέναντι από τον Δασκαλάκη και να στέλνει τη μπάλα απελπιστικά άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μια φοβερή εκτέλεση φάουλ του Τζούνιορ, με τη μπάλα να καταλήγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Σηφάκη. Άμεση ήταν όμως η απάντηση του Άρη, όταν μετά από ωραίο συνδυασμό του Χαβίτο με τον Τόχα, ο πρώτος έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, καθώς το σουτ που επιχείρησε πέρασε δίπλα από το δεξιό δοκάρι του Δασκαλάκη. Στο 73ο λεπτό ο Μπούντιμιρ έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-0 ,όμως τελευταία στιγμή ο Κουλοχέρης έβαλε την κόντρα και αποσόβησε το γκολ.  Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα από σέντρα του Ρομάνο, ο Μπούντιμιρ έπιασε την κεφαλιά, όμως για ακόμη μια φορά ο Σηφάκης είπε όχι. Τα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Εργοτέλης πίεζε ασφυκτικά, όμως ο Σηφάκης  δεν επέτρεψε στην ομάδα του να φύγει ηττημένη από το Παγκρίτιο στάδιο.